U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda faoliyat olib boradi. Ma’lumki, Rikelme o‘z vaqtida «Barselona» klubi safida ham to‘p surgan.
Bu haqda "Euro-football" nashri xabar berdi. Klub jamoani kuchaytirish maqsadida transfer bozorida faol harakat qilishni rejalashtirmoqda.
Shu sababli Delgado va Rikelme oldida muhim va tezkor qarorlar qabul qilish vazifasi turibdi. Ularning asosiy maqsadi — tarkibni qisqa muddat ichida mustahkamlash.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham katta yutuqlarga erishgan. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yin o‘tkazgan va 1998 yilgi jahon chempionatida qatnashgan.
Bundan tashqari, 2003 yilda Libertadores kubogida «Santos» klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birga eng yaxshi to‘purar unvoniga sazovor bo‘lgan. Mazkur lavozimda Delgado o‘zining boy tajribasi va futbol sohasidagi bilimlari orqali klubga sezilarli hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Аргентинский футбольный гигант клуб «Бока Хуниорс» назначил Марсело Дельгадо на должность нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме. Известно, что Рикельме в своё время также выступал за клуб «Барселона».
Об этом сообщает издание "Euro-football". Клуб планирует активно работать на трансферном рынке с целью усиления команды.
Поэтому перед Дельгадо и Рикельме стоит задача принимать важные и оперативные решения. Их основная цель — укрепить состав в кратчайшие сроки.
Марсело Дельгадо также добился больших успехов в своей футбольной карьере. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году он вместе с нападающим клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. На этой должности от Дельгадо ожидается значительный вклад в клуб благодаря его богатому опыту и знаниям в области футбола.