Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni Osiyo Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik yulduz hujumchi Krishtianu Ronaldu yaqinda yana maydonga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, bu safar u jamoa tarkibidan chetda qoladi. Murabbiyning aytishicha, bunday qarorga jamoaning zich o‘yin taqvimi sabab bo‘lgan.
"Biz Ronaldu va asosiy tarkibdagi bir nechta futbolchilarga dam berishga qaror qildik. Oldinda "Al-Fateh" bilan juda muhim uchrashuv bor", — dedi Jezush.
Ushbu fikrlar Al Nassr Zone manbasi tomonidan keltirilgan. Jezushning qayd etishicha, bu kabi qaror yangilik emas, chunki Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tadigan o‘yinlarda Ronaldu ba’zan ishtirok etmaydi.
Saudiya chempionatidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘yini shanba kuni, 14 fevralda bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Об этом сообщает euro-football.ru. Клуб из Эр-Рияда в среду проведет матч в рамках Лиги чемпионов Азии против команды "Аркадаг".
Португальская звезда нападающий Криштиану Роналду, хотя и ожидается, что скоро вернется на поле, на этот раз останется вне состава команды. По словам тренера, такое решение было принято из-за плотного игрового графика команды.
"Мы решили дать отдых Роналду и нескольким основным игрокам. Впереди очень важный матч с "Аль-Фатехом", — сказал Жезуш.
Эти слова приводит источник Al Nassr Zone. По словам Жезуша, такое решение не является новостью, так как в матчах за пределами Саудовской Аравии Роналду иногда не участвует.