Arbeloa: “Benfika”ga qarshi o‘yin oson bo‘lmaydi
Madridning “Real” klubi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa Chempionlar ligasi doirasida “Benfika”ga qarshi bo‘ladigan o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Arbeloaning ta’kidlashicha, Lissabonda o‘tadigan uchrashuvda jamoa yuqori darajada o‘ynashi shart.
U raqib maydonidagi o‘yin oson bo‘lmasligini va g‘alaba qozonish uchun futbolchilar bor kuchini ishga solishi lozimligini aytib o‘tgan. Eslatib o‘tamiz, Chempionlar ligasining guruh bosqichidagi so‘nggi turda “Real” safarda “Benfika”ga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi.
Ushbu natija portugaliyaliklarning pley-off bosqichiga chiqishiga yordam bergan. Chempionlar ligasining pley-off bosqichidagi dastlabki uchrashuv 17-fevral kuni bo‘lib o‘tadi.

Арбелоа: Игра против «Бенфики» не будет легкой
Главный тренер мадридского «Реала» Альваро Арбелоа поделился своими мыслями перед матчем Лиги чемпионов против «Бенфики». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Арбелоа, в матче, который пройдет в Лиссабоне, команда должна сыграть на высоком уровне.
Он отметил, что игра на поле соперника не будет легкой и для победы футболисты должны приложить все усилия. Напомним, в последнем туре группового этапа Лиги чемпионов «Реал» проиграл «Бенфике» со счетом 2:4 на выезде.
Этот результат помог португальской команде выйти в плей-офф. Первый матч плей-офф Лиги чемпионов состоится 17 февраля.