Madridning "Real" klubi hujumchisi Vinisius Junior Yevropaning eng kuchli beshta chempionatida raqib jarima maydonida to‘pga eng ko‘p tegingan futbolchi sifatida birinchi o‘rinni egalladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Statmuse statistik portali ma’lumotlariga asoslanib, euro-football.ru xabar berdi. Vinisius Juniorning bu boradagi ko‘rsatkichi 216 teginishni tashkil etmoqda.
Ikkinchi o‘rinda "PSJ" hujumchisi Kilian Mbappe joylashgan bo‘lib, uning ko‘rsatkichi 194 teginishga teng. Kuchli uchlikni esa "Barselona"ning yosh iqtidorli futbolchisi Lamin Yamal egalladi.
Uning hisobida 187 teginish mavjud. Shuningdek, kuchli o‘nlikka boshqa mashhur futbolchilar ham kirgan.
Masalan, "Liverpul" vakili Luis Dias 176 teginish bilan to‘rtinchi o‘rinda. "Manchester Siti" hujumchisi Erling Holann 151 teginish bilan beshinchi o‘rinda qayd etilgan.
Bundan tashqari, "Bavariya" futbolchisi Maykl Olise (149), "Inter" hujumchisi Lautaro Martines (141), "Yuventus"dan Kenan Yildiz (135), "Liverpul" yulduzi Moxamed Salah (134) va "Brayton"dan Yankuba Minte (133) ham ro‘yxatda o‘rin olgan. Bu ko‘rsatkichlar futbolchilarning hujumkor o‘yinlardagi faolligini va jarima maydonida to‘p bilan ishlash mahoratini yaqqol namoyon etadi.

Винисиус Джуниор самый активный футболист в штрафной площади!
Нападающий мадридского «Реала» Винисиус Жуниор занял первое место среди футболистов пяти сильнейших чемпионатов Европы по количеству касаний мяча в штрафной площади соперника. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил портал статистики Statmuse, на данные которого ссылается euro-football.ru. Показатель Винисиуса Жуниора составляет 216 касаний.
На втором месте находится нападающий «ПСЖ» Килиан Мбаппе с показателем в 194 касания. Тройку лидеров замыкает молодой талантливый футболист «Барселоны» Ламин Ямал.
У него 187 касаний. Кроме того, в десятку лучших вошли и другие известные футболисты.
Например, представитель «Ливерпуля» Луис Диас занимает четвёртое место с 176 касаниями. Нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холанн отмечен пятым с 151 касанием.
Также в списке присутствуют игрок «Баварии» Майкл Олисе (149), нападающий «Интера» Лаутаро Мартинес (141), Кенан Йылдыз из «Ювентуса» (135), звезда «Ливерпуля» Мохамед Салах (134) и Янкуба Минте из «Брайтона» (133). Эти показатели ярко демонстрируют активность футболистов в атакующих действиях и мастерство работы с мячом в штрафной зоне.