Turkiya chempionatining 22-turida «Galatasaray» jamoasi «Eyupspor»ni yirik hisobda mag‘lubiyatga uchratdi — 5:1. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda argentinalik hujumchi Mauro Ikardi o‘zining yorqin o‘yinlari bilan ajralib turdi. U uchta gol urib, het-trik qayd etdi va Istanbul klubining tarixida eng ko‘p gol urgan legioner futbolchiga aylandi.
Ikardi bu natijasi bilan «Galatasaray»ning sobiq futbolchisi, ruminiyalik Georghe Hachini ortda qoldirdi. Hachining hisobida 75 ta gol bo‘lgan bo‘lsa, Ikardining gollari soni endi 76 taga yetdi.
Bu ko‘rsatkich Mauro Ikardini klubning umumiy to‘purarlari ro‘yxatida yettinchi o‘ringa olib chiqdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Mauro Ikardi 2023 yildan beri «Galatasaray» safida to‘p surmoqda.
U bunga qadar Fransiyaning «PSJ» klubida faoliyat olib borgan. Hozirda Ikardining yuqori darajadagi o‘yinlari nafaqat klub, balki uning muxlislari orasida ham katta e’tiborga sazovor bo‘lmoqda.

В 22-м туре чемпионата Турции команда «Галатасарай» разгромила «Эйюпспор» со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре аргентинский нападающий Мауро Икарди выделился своей яркой игрой. Он забил три гола, оформив хет-трик, и стал легионером с наибольшим количеством голов в истории стамбульского клуба.
Этим результатом Икарди обошёл бывшего игрока «Галатасарая», румына Георге Хаджи. У Хаджи было 75 голов, а у Икарди теперь 76.
Этот показатель вывел Мауро Икарди на седьмое место в общем списке бомбардиров клуба. По данным, Мауро Икарди выступает за «Галатасарай» с 2023 года.
Ранее он играл за французский клуб «ПСЖ». В настоящее время высокий уровень игры Икарди привлекает большое внимание не только клуба, но и его болельщиков.