Arbeloa: "Benfika"ga qarshi o‘yin oson bo‘lmaydi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa Chempionlar ligasida "Benfika"ga qarshi bo‘ladigan o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Arbeloaning ta’kidlashicha, mazkur uchrashuvda "Real" jamoasi yuqori darajada o‘ynashi shart.
U "Benfika"ga qarshi o‘yin oson bo‘lmasligini tan olib, g‘alaba uchun maydonda bor kuchni sarflash zarurligini aytgan. Shuningdek, u jamoaning har bir futbolchisidan maksimal darajada mehnat talab qilinishini alohida ta’kidlagan.
Ma’lumki, Chempionlar ligasining so‘nggi turida "Real" safarda "Benfika"ga 2:4 hisobida imkoniyatni boy bergan edi. Ushbu natija "Benfika" jamoasiga pley-off bosqichiga yo‘llanma olishda katta yordam bergan.
Bu esa har ikki jamoa uchun mazkur o‘yinni yanada muhim qiladi. Chempionlar ligasi pley-off bosqichining dastlabki uchrashuvi 17-fevral kuni "Benfika" va "Real" o‘rtasida bo‘lib o‘tadi.

Арбелоа: Игра против "Бенфики" не будет легкой
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам Арбелоа, в этой встрече команда "Реал" должна играть на высоком уровне.
Он признал, что игра против "Бенфики" не будет легкой и подчеркнул необходимость приложить все силы на поле для победы. Также он особо отметил, что от каждого футболиста команды требуется максимальная отдача.
Известно, что в последнем туре Лиги чемпионов "Реал" на выезде упустил возможность, проиграв "Бенфике" со счетом 2:4. Этот результат значительно помог команде "Бенфика" получить путевку в плей-офф.
Это делает данный матч еще более важным для обеих команд. Первый матч плей-офф Лиги чемпионов между "Бенфикой" и "Реалом" состоится 17 февраля.