Arbeloa: "Benfikaga qarshi o‘yinda maksimal harakat qilamiz"
Madridning "Real" klubi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa Chempionlar ligasida "Benfika"ga qarshi bahs oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Arbeloaning ta’kidlashicha, jamoa Lissabonda yuqori saviyada o‘yin ko‘rsatishi zarur.
"Bizni qiyin uchrashuv kutmoqda. Seshanba kuni g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlarimizni ishga solishimiz lozim", — dedi murabbiy.
Ma’lumki, Chempionlar ligasi guruh bosqichining oxirgi turida "Real" safarda "Benfika"ga 2:4 hisobida imkoniyatni boy bergan edi. Ushbu natija portugaliyaliklarning pley-off bosqichiga yo‘l olishiga yordam bergan.
Chempionlar ligasi pley-off bosqichining birinchi o‘yini 17 fevral kuni "Benfika" va "Real" o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.