Mehmon jamoalar Liga 1da muhim g‘alabaga erishdi
Fransiya chempionati — Liga 1ning 22-turida ikki muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘yinlarda mezbon jamoalar emas, balki aniqroq va samarali harakat qilgan mehmon jamoalar g‘alaba qozondi. Ushbu uchrashuvlar natijalari haqida euro-football.ru xabar berdi.
"Lor’yan" jamoasi o‘z maydonida "Anje"ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Mazkur o‘yinda har bir bo‘lim boshida bitta gol urildi.
9-daqiqada Pablo Pajis hisobni ochgan bo‘lsa, 58-daqiqada Jan-Viktor Makengo ikkinchi golni kiritib, yakuniy natijani o‘rnatdi. "Oser" esa "Mets" jamoasi maydonida o‘ynab, 3:1 hisobida ishonchli g‘alabani qo‘lga kiritdi.
O‘yin 4-daqiqada "Mets" futbolchisi tomonidan kiritilgan avtogol bilan boshlandi. Shundan so‘ng, mehmonlar ustunlikni oshirishda davom etishdi.
76-daqiqada Lassin Sinayoko, 89-daqiqada esa Kevin Danua raqib darvozasini ishg‘ol qildi. "Mets" jamoasi 90-daqiqada Natan Mbala orqali bitta javob golini kiritishga muvaffaq bo‘ldi, biroq bu natijaga ta’sir qila olmadi.
Ushbu natijalar Liga 1 turnir jadvalida o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi mumkin. Har ikki uchrashuvda jamoalar yuqori darajadagi o‘yin namoyish etishdi.

Гости одержали важную победу в Лиге 1
В этих играх победу одержали не хозяева поля, а более точные и эффективные гости. Результаты этих встреч сообщил euro-football.ru.
Команда "Лорьян" на своем поле обыграла "Анже" со счетом 2:0. В этом матче в начале каждого тайма был забит по одному голу.
На 9-й минуте Пабло Пайе открыл счет, а на 58-й Жан-Виктор Макенго забил второй гол, установив окончательный результат. "Осер" же, играя на поле "Меца", уверенно победил со счетом 3:1.
Матч начался с автогола игрока "Меца" на 4-й минуте. После этого гости продолжили наращивать преимущество.
На 76-й минуте Лассин Синайоко и на 89-й Кевин Дануя поразили ворота соперника. Команда "Мец" сумела на 90-й минуте ответить голом через Натана Мбала, но это не повлияло на итоговый результат.
Эти результаты могут привести к изменениям в турнирной таблице Лиги 1. В обеих встречах команды продемонстрировали высокий уровень игры.