Madridning "Real" klubi hujumchisi Vinisius Junior Yevropaning eng kuchli 5 ta futbol chempionatida raqib jarima maydonida to‘pga eng ko‘p tegingan futbolchi sifatida yetakchilik qilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Statmuse statistik portali ma’lumotlariga asoslangan holda euro-football.ru saytida xabar berilgan. Braziliyalik futbolchi hisobida hozirda 216 ta jarima maydonidagi teginish qayd etilgan.
Ikkinchi o‘rinni uning jamoadoshi Kilian Mbappe egallab turibdi, uning natijasi 194 ta teginishni tashkil etadi. Uchinchi pog‘onada "Barselona"ning yosh futbolchisi Lamin Yamal 187 ta teginish bilan joylashgan.
Shuningdek, eng yaxshi o‘ntalikdan quyidagi futbolchilar ham o‘rin olgan: "Liverpul" vakili Luis Dias (176 ta), "Manchester Siti" hujumchisi Erling Holann (151 ta), "Bavariya" futbolchisi Maykl Olise (149 ta), "Inter" hujumchisi Lautaro Martines (141 ta), "Yuventus" vakili Kenan Yildiz (135 ta), "Liverpul" yulduzi Mohamed Salah (134 ta) va "Brayton" futbolchisi Yankuba Minte (133 ta). Mazkur ko‘rsatkichlar futbolchilarning jarima maydonida faol harakat qilayotganini ko‘rsatib, ularning hujumdagi samaradorligini ochib beradi.

Винисиус Джуниор лидирует в штрафной зоне
Нападающий мадридского "Реала" Винисиус Жуниор лидирует среди футболистов пяти сильнейших чемпионатов Европы по количеству касаний мяча в штрафной соперника. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом говорится на сайте euro-football.ru со ссылкой на статистический портал Statmuse. У бразильского футболиста на данный момент зафиксировано 216 касаний в штрафной.
Второе место занимает его одноклубник Килиан Мбаппе с результатом 194 касания. Третью позицию занимает молодой игрок "Барселоны" Ламин Ямал с 187 касаниями.
Также в десятку лучших вошли следующие футболисты: представитель "Ливерпуля" Луис Диас (176), нападающий "Манчестер Сити" Эрлинг Холанн (151), игрок "Баварии" Майкл Олисе (149), нападающий "Интера" Лаутаро Мартинес (141), представитель "Ювентуса" Кенан Йылдыз (135), звезда "Ливерпуля" Мохамед Салах (134) и футболист "Брайтона" Янкуба Минте (133). Эти показатели демонстрируют активность игроков в штрафной и раскрывают их эффективность в атаке.