«Lion» «Nitsa»ni mag‘lub etib, uchinchi o‘rinni mustahkamladi
Fransiya chempionati (Liga 1)ning 22-turida «Lion» o‘z maydonida «Nitsa»ni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda mezbon jamoa raqib ustidan ishonchli g‘alabaga erishdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning birinchi bo‘limi oxirida, aniqrog‘i qo‘shib berilgan daqiqalarda Pavel Shults hujumni samarali davom ettirib, to‘pni Korenten Tolissoga uzatdi. Tolisso esa ushbu imkoniyatdan unumli foydalanib, hisobni ochdi — 1:0.
Ikkinchi bo‘limda, 64-daqiqada, «Nitsa» jarima maydoniga berilgan uzatmani Sharl Vanhutt to‘xtata olmadi. Bu vaziyatdan foydalangan Noy Narti to‘pni darvozaga joylab, jamoasining ikkinchi golini urdi — 2:0.

«Лион» победил «Ниццу», укрепив третье место
В 22-м туре чемпионата Франции (Лига 1) «Лион» принимал на своем поле «Ниццу». Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча завершилась уверенной победой хозяев над соперником. Об этом сообщает euro-football.ru.
В конце первого тайма, точнее в добавленное время, Павел Шульц эффективно продолжил атаку и передал мяч Корентену Толиссо. Толиссо воспользовался этой возможностью и открыл счет — 1:0.
Во втором тайме, на 64-й минуте, Шарль Ванхут не смог остановить передачу в штрафную площадь «Ниццы». Воспользовавшись ситуацией, Ной Нарти отправил мяч в ворота, забив второй гол своей команды — 2:0.
Этот результат позволил команде «Лион» укрепить третье место в турнирной таблице. Теперь они отстают от лидера на 7 очков.