Simeone: "Rayo Valekano" bizdan kuchliroq edi
"Atletiko" bosh murabbiyi Diyego Simeone Ispaniya chempionatining 24-turida "Rayo Valekano"ga qarshi kechgan uchrashuvdagi yirik mag‘lubiyat (0:3) bo‘yicha o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Simeone bu safar hech qanday bahona qidirmasdan, haqiqatni ochiq tan oldi: maydonda kuchliroq jamoa g‘alaba qozongan. Simeonening so‘zlariga ko‘ra, "Rayo Valekano" o‘yinda ancha ustunlikni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, "Atletiko" deyarli hech qanday imkoniyat yaratmagan.
U buni quyidagicha izohladi: "Ular bizdan kuchliroq edi. Bizda esa imkoniyatlar juda kam bo‘ldi.
Bu masala na faqat xohish, na intensivlik bilan bog‘liq. Biz juda yomon o‘ynadik, ular esa ancha yaxshi harakat qilishdi.
Shu sababli ularda ko‘proq vaziyatlar yuzaga keldi. Hujumga tezkor o‘tish ham, hal qiluvchi uzatmalar ham sifatli chiqmadi.
Ularning g‘alabaga haqli ekanliklari aniq edi." Simeone bu mag‘lubiyatni tasodif yoki baxtsizlikka yo‘ymadi. Aksincha, jamoaning muammolarini ochiq tan oldi: tezkor hujumlar ishlamadi, hal qiluvchi paslarda aniqlik yetishmadi va natijada hujumda samaradorlik ko‘rinmadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, "Atletiko" hozirda La Liga turnir jadvalida 45 ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda. "Rayo Valekano" esa 23 o‘yindan so‘ng 25 ochko bilan 17-o‘rinda joylashgan.
Shunday bo‘lsa-da, mazkur o‘yinda "Atletiko"ning yuqori o‘rindagi mavqei hech qanday rol o‘ynamadi. Maydondagi haqiqiy futbol natijani belgiladi.
Endi Simeone uchun eng katta vazifa — jamoani tezda o‘z formasi va o‘yin darajasiga qaytarish. Chunki yuqori o‘rinlar uchun kurashda bunday mag‘lubiyatlar qimmatga tushishi mumkin.

Симеоне: "Райо Вальекано" был сильнее нас
Главный тренер "Атлетико" Диего Симеоне высказал своё мнение по поводу крупного поражения (0:3) в матче 24-го тура чемпионата Испании против "Райо Вальекано". Об этом сообщает Zamin.uz.
Симеоне на этот раз без всяких оправданий открыто признал правду: на поле победила более сильная команда. По словам Симеоне, "Райо Вальекано" значительно доминировал в игре, тогда как "Атлетико" практически не создал никаких возможностей.
Он прокомментировал это следующим образом: "Они были сильнее нас. У нас было очень мало шансов.
Это вопрос не желания и не интенсивности. Мы сыграли очень плохо, а они действовали гораздо лучше.
Поэтому у них появилось больше моментов. Быстрые переходы в атаку и решающие передачи не получились качественными.
Было очевидно, что они заслужили победу." Симеоне не списал это поражение на случайность или невезение. Напротив, он открыто признал проблемы команды: быстрые атаки не сработали, в решающих передачах не хватало точности, и в итоге не было эффективности в атаке.
По данным, "Атлетико" сейчас занимает третье место в турнирной таблице Ла Лиги с 45 очками. "Райо Вальекано" после 23 матчей располагается на 17-м месте с 25 очками.
Тем не менее, в этом матче высокий статус "Атлетико" не сыграл никакой роли. На поле настоящий футбол определил результат.
Теперь главная задача Симеоне — как можно скорее вернуть команду в форму и на прежний уровень игры. Ведь в борьбе за высокие места такие поражения могут дорого обойтись.