Bu haqda klub rasmiylari ma’lum qildi. Delgado endilikda klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda faoliyat olib boradi.
Bu yangilik haqida euro-football.ru xabar berdi. Klub hozirgi vaqtda tarkibni kuchaytirishga muhtoj.
Shu sababdan Marselo Delgadoning asosiy vazifasi Rikelme bilan birgalikda transfer bozorida tezkor va samarali qarorlar qabul qilishdan iborat bo‘ladi. Bu jarayon klubning yaqin kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
Marselo Delgado futbolchi sifatida ham katta tajribaga ega. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 marta maydonga tushgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ishtirok etgan.
Shuningdek, u 2003 yilda Libertadores kubogida eng yaxshi to‘purar bo‘lishga erishgan. O‘sha musobaqada u Braziliyaning "Santos" klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda to‘purarlar ro‘yxatining yuqori pog‘onasini egallagan.

Известный аргентинский клуб «Бока Хуниорс» назначил Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщили официальные представители клуба. Теперь Дельгадо будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Об этой новости сообщил euro-football.ru. В настоящее время клуб нуждается в усилении состава.
Поэтому основной задачей Марсело Дельгадо станет совместно с Рикельме принимать быстрые и эффективные решения на трансферном рынке. Этот процесс имеет важное значение для будущих успехов клуба.
Марсело Дельгадо обладает большим опытом и как футболист. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году он стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. В том турнире он вместе с нападающим бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой занял верхние строчки списка бомбардиров.