«Napoli» va «Roma» durang o‘ynadi: 2:2
Murabbiy Aleksandr Grigoryan Italiya A Seriyasining 25-turida bo‘lib o‘tgan «Napoli» va «Roma» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida gapirib, durang natija o‘yin davomida yuzaga kelgan vaziyatlarga to‘liq mos ekanini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi.
O‘yinda «Napoli» jamoasi ikki bor hisobda ortda qolgan bo‘lsa-da, mag‘lubiyatdan qutulib qolishga muvaffaq bo‘ldi. Grigoryanning so‘zlariga ko‘ra, har ikki jamoa ham bir ochkoni haqli ravishda qo‘lga kiritdi.
U «Roma» jamoasining yakkama-yakka kurashlarda juda kuchli ekanini, shuningdek, «Napoli» tarkibida ajoyib futbolchilar borligini ta’kidladi. Mazkur o‘yinda «Napoli» safida Leonardo Spinatssola va Alisson Santos gol urishdi.
«Roma» tarkibida esa Doniell Malen ikkita gol kiritib, jamoasini durangga olib chiqdi. Turnir jadvaliga ko‘ra, «Napoli» 50 ochko bilan uchinchi o‘rinni egallab turibdi, «Roma» esa atigi uch ochko kam to‘plab, to‘rtinchi o‘rinda joylashgan.

«Наполи» и «Рома» сыграли вничью: 2:2
Тренер Александр Григорян, комментируя матч 25-го тура итальянской Серии А между командами «Наполи» и «Рома», отметил, что ничейный результат полностью соответствует событиям, произошедшим в ходе игры. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Встреча завершилась со счётом 2:2.
В матче команда «Наполи» дважды уступала по счёту, но сумела избежать поражения. По словам Григоряна, обе команды заслуженно получили по одному очку.
Он подчеркнул, что команда «Рома» очень сильна в индивидуальных единоборствах, а в составе «Наполи» есть отличные футболисты. В этом матче за «Наполи» забили Леонардо Спинаццола и Аллисон Сантос.
В составе «Ромы» Дониелл Мален забил два гола, выведя свою команду к ничьей. Согласно турнирной таблице, «Наполи» занимает третье место с 50 очками, а «Рома» расположилась на четвёртом месте, отставая всего на три очка.