«Napoli» va «Roma» durang o‘ynadi: 2:2
Murabbiy Aleksandr Grigoryan Italiya A Seriyasining 25-turida bo‘lib o‘tgan «Napoli» va «Roma» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida gapirib, durang natija o‘yin davomida yuzaga kelgan vaziyatlarga to‘liq mos ekanini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi.
O‘yinda «Napoli» jamoasi ikki bor hisobda ortda qolgan bo‘lsa-da, mag‘lubiyatdan qutulib qolishga muvaffaq bo‘ldi. Grigoryanning so‘zlariga ko‘ra, har ikki jamoa ham bir ochkoni haqli ravishda qo‘lga kiritdi.
U «Roma» jamoasining yakkama-yakka kurashlarda juda kuchli ekanini, shuningdek, «Napoli» tarkibida ajoyib futbolchilar borligini ta’kidladi. Mazkur o‘yinda «Napoli» safida Leonardo Spinatssola va Alisson Santos gol urishdi.
«Roma» tarkibida esa Doniell Malen ikkita gol kiritib, jamoasini durangga olib chiqdi. Turnir jadvaliga ko‘ra, «Napoli» 50 ochko bilan uchinchi o‘rinni egallab turibdi, «Roma» esa atigi uch ochko kam to‘plab, to‘rtinchi o‘rinda joylashgan.