Mourinyu: "Bu o‘yin faqat boshlanishi bo‘ladi"
Lissabonning "Benfika" klubi bosh murabbiyi Joze Mourinyu Yevropa Chempionlar Ligasining pley-off bosqichi doirasida Madridning "Real" jamoasiga qarshi bo‘ladigan dastlabki o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Mourinyuning ta’kidlashicha, bu o‘yin qarama-qarshilikning faqat boshlanishi bo‘ladi va yakuniy natijani belgilamaydi.
Unga ko‘ra, birinchi o‘yindagi maqsad muayyan natijaga erishish, ammo bu hali hammasi emas. Shuningdek, u "Benfika" jamoasining hujum chizig‘ida Trubin maydonga tushmasligini alohida qayd etdi.
Mazkur uchrashuv 17-fevral kuni Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanadi. Javob o‘yini esa bir hafta o‘tib, Madridning "Santyago Bernabeu" stadionida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Моуринью: "Эта игра будет только началом"
Главный тренер лиссабонской "Бенфики" Жозе Моуринью поделился своими мыслями перед первым матчем плей-офф Лиги чемпионов УЕФА против мадридского "Реала". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Моуринью, эта игра будет лишь началом противостояния и не определит окончательный результат.
По его словам, цель первого матча — добиться определённого результата, но это ещё не всё. Также он особо отметил, что в атаке "Бенфики" на поле не выйдет Трубин.
Данная встреча начнётся 17 февраля в 01:00 по ташкентскому времени. Ответный матч запланирован через неделю на стадионе "Сантьяго Бернабеу" в Мадриде.