Ronaldu OFK o‘yinini o‘tkazib yuboradi: sabab ma’lum
"Al-Nasr" futbol jamoasining bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronalduning navbatdagi o‘yinni o‘tkazib yuborishi sabablarini tushuntirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Jamoa chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" klubiga qarshi bahs olib borishi rejalashtirilgan.
Portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronalduning yaqin kunlarda maydonga qaytishi kutilayotgan edi, biroq u ushbu o‘yinda ham ishtirok etmaydi. Murabbiy Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tig‘iz o‘yinlar jadvali sabab Krishtianu Ronalduni va asosiy tarkibdagi yana bir qancha futbolchilarni dam oldirishga qaror qildi.
Bu qaror "Al-Fateh" jamoasiga qarshi muhim uchrashuv oldidan futbolchilarning jismoniy holatini saqlab qolish maqsadida qabul qilingan. Shuningdek, murabbiy Krishtianu Ronalduning jamoaning Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tkaziladigan o‘yinlarida ko‘pincha ishtirok etmasligi oldindan ma’lum bo‘lgan holat ekanini ta’kidladi.
Ushbu ma’lumotni "Al Nassr Zone" nashri ham tasdiqlagan. "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi Saudiya chempionati doirasidagi uchrashuv 14-fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Роналду пропустит матч ЛЧ: причина известна
Главный тренер футбольной команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил причины, по которым Криштиану Роналду пропустит очередной матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Команда планирует провести матч против клуба "Аркадаг" в среду в рамках Лиги чемпионов АФК.
Португальский нападающий Криштиану Роналду ожидался на поле в ближайшие дни, однако он не примет участия и в этом матче. По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного графика игр команда решила дать отдых Криштиану Роналду и ещё нескольким основным игрокам.
Это решение было принято с целью сохранить физическую форму футболистов перед важной встречей с командой "Аль-Фатех". Также тренер подчеркнул, что заранее было известно, что Криштиану Роналду часто не участвует в матчах команды, проводимых за пределами Саудовской Аравии.
Эту информацию также подтвердило издание "Al Nassr Zone". Матч между командами "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" в рамках чемпионата Саудовской Аравии состоится в субботу, 14 февраля.