Turkiya Superligasining 22-turida "Galatasaray" jamoasi "Eyupspor"ni yirik hisobda mag‘lub etdi — 5:1. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvning asosiy qahramoni argentinalik hujumchi Mauro Ikardi bo‘ldi. U uchta gol urib, jamoasiga muhim g‘alabani taqdim etdi.
Ushbu natija bilan Ikardi nafaqat o‘yinning ajralmas qismi bo‘ldi, balki "Galatasaray" tarixida ham yangi sahifa ochdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ikardi ushbu o‘yinda kiritgan gollari bilan "Galatasaray" safidagi umumiy hisobini 76 taga yetkazdi. Shu tariqa, u klub tarixidagi eng sermahsul legioner sifatida ruminiyalik Georghe Hadjini (75 gol) ortda qoldirdi.
Bundan tashqari, Ikardi "Galatasaray"ning umumiy to‘purarlar ro‘yxatida yettinchi o‘rinni egallab turibdi. Eslatib o‘tamiz, Mauro Ikardi mazkur jamoada 2023 yildan buyon faoliyat olib bormoqda.
U bunga qadar Fransiyaning PSJ klubida o‘ynagan. Ikardining bu natijalari nafaqat jamoasi uchun, balki uning shaxsiy faoliyati uchun ham muhim tarixiy ko‘rsatkich bo‘ldi.
Shu bilan birga, "Galatasaray" ham ushbu g‘alaba orqali chempionlik poygasida o‘z mavqeini mustahkamlashni davom ettirmoqda.

В 22-м туре Суперлиги Турции команда "Галатасарай" одержала крупную победу над "Эйюпспором" со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Главным героем встречи стал аргентинский нападающий Мауро Икарди. Он забил три гола, обеспечив своей команде важную победу.
С этим результатом Икарди не только стал неотъемлемой частью игры, но и открыл новую страницу в истории "Галатасарая". Об этом сообщает euro-football.ru.
С забитыми в этом матче голами Икарди довёл свой общий счёт за "Галатасарай" до 76. Таким образом, он обошёл румынского Георге Хаджи (75 голов) и стал самым результативным легионером в истории клуба.
Кроме того, Икарди занимает седьмое место в общем списке бомбардиров "Галатасарая". Напомним, что Мауро Икарди выступает за эту команду с 2023 года.
Ранее он играл за французский клуб ПСЖ. Эти достижения Икарди стали важной исторической вехой не только для его команды, но и для его личной карьеры.
В то же время "Галатасарай" продолжает укреплять свои позиции в борьбе за чемпионство благодаря этой победе.