Ronaldu Yevropaga qaytishi mumkinligi muhokamada
Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi bilan bir muddat kelishmovchiliklar tufayli maydonga tushmagan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo hozirda u yana jamoa safida o‘ynashni boshladi. Shunga qaramay, portugaliyalik futbolchining yozgi transfer oynasida klubini o‘zgartirishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda.
Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi. Ma’lum bo‘lishicha, futbolchining agenti Jorje Mendesh Yevropaning bir qator yetakchi klublariga murojaat qilib, 41 yoshli Ronalduni tarkibga qo‘shishni taklif qilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq ommaviy axborot vositalarida Ronaldu va Mendes o‘rtasida hamkorlik uzilgani haqida xabarlar chiqqandi. Biroq Transfermarkt saytidagi ma’lumotlarga ko‘ra, Krishtianu hanuz Mendesh agentligi mijozlari qatorida qayd etilgan.
Hozirgi shartnomaga muvofiq, Ronaldu "Al-Nasr" bilan 2027 yilning o‘rtalarigacha shartnoma imzolagan. Shunday bo‘lsa-da, uning Yevropaning top klublariga qaytishi ehtimoli futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Криштиану Роналду некоторое время не выходил на поле из-за разногласий с клубом "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако сейчас он снова начал играть за команду. Тем не менее, ходят слухи, что португальский футболист может сменить клуб в летнее трансферное окно.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Как стало известно, агент футболиста Жорже Мендеш обратился к ряду ведущих европейских клубов с предложением включить 41-летнего Роналду в состав.
Напомним, ранее в СМИ появлялись сообщения о прекращении сотрудничества между Роналду и Мендешем. Однако согласно данным сайта Transfermarkt, Криштиану по-прежнему числится в числе клиентов агентства Мендеша.
Согласно текущему контракту, Роналду подписал соглашение с "Аль-Насром" до середины 2027 года. Несмотря на это, возможность его возвращения в топ-клубы Европы вызывает большой интерес в футбольном мире.