Bavariya klubi hujumchisi Garri Keyn yaqinda faoliyatidagi 100-penaltisidan gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Bundesligada Verderga qarshi o‘yinda (3:0) 11 metrlik zarbani aniq amalga oshirdi. Mazkur uchrashuvda 32 yoshli futbolchi o‘z faoliyatidagi 500-golini ham nishonladi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. FIFA World Cup Stats ma’lumotlariga ko‘ra, Garri Keyn 21-asrda penaltilardan 100 gol urgan uchinchi futbolchi sifatida tarixga kirdi.
Undan oldinda faqat Krishtianu Ronaldu (181 ta gol) va Lionel Messi (112 ta gol) joy olgan. Ma’lumki, Garri Keyn 2023 yilda Tottenhem klubidan Bavariyaga o‘tgan edi.
U professional faoliyatining katta qismini Tottenhem safida o‘tkazgan va bu jamoada o‘zining yuqori darajadagi o‘yinlarini namoyish etgan.

Гарри Кейн забил гол с 100-го пенальти в своей карьере
Нападающий клуба Бавария Гарри Кейн недавно сумел забить гол с 100-го пенальти в своей карьере. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он точно реализовал одиннадцатиметровый удар в матче Бундеслиги против Вердера (3:0). В этой встрече 32-летний футболист также отметил свой 500-й гол в карьере.
Об этом сообщает euro-football.ru. Согласно данным FIFA World Cup Stats, Гарри Кейн вошёл в историю как третий футболист XXI века, забивший 100 голов с пенальти.
Впереди него только Криштиану Роналду (181 гол) и Лионель Месси (112 голов). Известно, что Гарри Кейн в 2023 году перешёл из клуба Тоттенхэм в Баварию.
Он провёл большую часть своей профессиональной карьеры в Тоттенхэме и демонстрировал высокий уровень игры в этой команде.