Frantsiyaning mashhur Lequipe nashri jurnalisti Ugo Delom PSJ darvozaboni Matvey Safonovning Liga 1 doirasida «Renn»ga qarshi uchrashuvdagi o‘yinini tahlil qildi. Ushbu o‘yinda Parij klubi safarda 1:3 hisobida mag‘lubiyatga uchragan edi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ugo Delomning fikricha, yirik hisobdagi mag‘lubiyat uchun faqat darvozabonni aybdor qilish noto‘g‘ri bo‘ladi.
Bu natija butun jamoaning muammosi ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, jurnalistning qayd etishicha, «Renn»ga qarshi o‘yin Safonovning darvozabonlar ierarxiyasidagi mavqeiga ta’sir qilmaydi.
U hali ham PSJning birinchi raqamli darvozaboni bo‘lib qoladi, bosh murabbiy Luis Enrike esa unga ishonishda davom etadi. Fransiya chempionatining 22-turidan so‘ng PSJ 51 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda joylashgan.
Jamoa peshqadam «Lans»dan atigi bir ochko ortda qolmoqda. Bu esa chempionlik uchun kurash hali davom etishini ko‘rsatadi.

Вратарь ПСЖ Сафонов продолжает пользоваться доверием тренера
Журналист известного французского издания Lequipe Уго Делом проанализировал игру вратаря ПСЖ Матвея Сафонова в матче Лиги 1 против «Ренна». В этом матче парижский клуб потерпел поражение на выезде со счётом 1:3.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению Уго Делома, обвинять только вратаря в крупном поражении было бы неправильно.
Он подчеркнул, что этот результат — проблема всей команды. Также журналист отметил, что игра против «Ренна» не повлияет на положение Сафонова в иерархии вратарей.
Он по-прежнему остаётся первым номером ПСЖ, а главный тренер Луис Энрике продолжает ему доверять. После 22-го тура чемпионата Франции ПСЖ занимает второе место в турнирной таблице с 51 очком.
Команда отстаёт от лидера «Ланса» всего на одно очко. Это показывает, что борьба за чемпионство ещё продолжается.