Ikardi "Galatasaroy" tarixidagi eng sermahsul legioner bo‘ldi
Turkiya chempionatining 22-turida "Galatasaroy" jamoasi "Eyupspor"ni 5:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda argentinalik hujumchi Mauro Ikardi uchta gol urib, o‘yinning qahramoniga aylandi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ikardining ushbu xet-triki "Galatasaroy" tarixida yangi natija qayd etilishiga sabab bo‘ldi. U klub safida o‘zining 76-golini urib, "Galatasaroy"ning eng sermahsul legioner futbolchisiga aylandi.
Bungacha bu rekord ruminiyalik Georgi Xadjiga tegishli edi. Xadji klub safida 75 ta gol urgan bo‘lsa, Ikardi uni ortda qoldirib, birinchi o‘ringa chiqdi.
Umumiy to‘purarlar ro‘yxatida esa Mauro Ikardi hozircha yettinchi o‘rinni egallab turibdi. Ma’lumot uchun, Ikardi "Galatasaroy" jamoasiga 2023 yilda kelib qo‘shilgan.
Ungacha u Fransiyaning "PSJ" klubida o‘ynagan va u yerda ham o‘zining samaradorligi bilan muxlislar e’tiboriga tushgan.

В 22-м туре чемпионата Турции команда "Галатасарай" разгромила "Эйюпспор" со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче аргентинский нападающий Мауро Икарди забил три гола и стал героем встречи. Об этом сообщает euro-football.ru.
Хет-трик Икарди стал новым достижением в истории "Галатасарая". Он забил свой 76-й гол за клуб и стал самым результативным легионером в истории "Галатасарая".
Ранее этот рекорд принадлежал румыну Георге Хаджи. Хаджи забил 75 голов за клуб, но Икарди превзошёл его и вышел на первое место.
В общем списке бомбардиров Мауро Икарди занимает пока седьмое место. Для справки, Икарди присоединился к "Галатасараю" в 2023 году.
До этого он играл за французский клуб "ПСЖ", где также привлек внимание болельщиков своей результативностью.