Totti "Roma" bilan muzokaralar davom etayotganini tasdiqladi
Franchesko Totti yana bir bor "Roma" futbol klubi bilan bog‘liq xabarlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida klub afsonasining texnik direktor lavozimida ish boshlashi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Bu haqda euro-football.ru ma’lum qildi.
Tottining ta’kidlashicha, "Roma" uning uchun doimo o‘z uyidek yaqin klub bo‘lib qoladi. U klubning hozirgi yo‘nalishidan mamnunligini bildirib, rahbariyat bilan muzokaralar davom etayotganini tasdiqladi.
"Ha, biz muloqot qilyapmiz. Hozirda masalaning tafsilotlarini muhokama qilayapmiz va barcha tomonlar uchun eng maqbul qarorni topishga harakat qilyapmiz.
Umid qilamanki, bu masala yaqin kunlarda hal bo‘ladi", — dedi Totti Sky Sport Italia'ga bergan intervyusida. Ma’lumot uchun, Franchesko Totti futbolchilik faoliyatini 2017 yilda yakunlagan.
Shundan so‘ng u bir necha yil davomida "Roma"da klub menejeri sifatida ishlagan. Bungacha esa u klub tarixidagi eng muhim futbolchilardan biri sifatida tan olingan edi.
Eslatib o‘tamiz, "Roma" bosh murabbiyi Jan Pyero Gasperini avvalroq hazil tariqasida, lozim bo‘lsa, Tottini yana maydonga tushirishga ham tayyor ekanini aytgan edi.

Тотти подтвердил, что переговоры с "Ромой" продолжаются
Франческо Тотти вновь прокомментировал новости, связанные с футбольным клубом "Рома". Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что легенда клуба может занять должность технического директора. Об этом сообщил euro-football.ru.
По словам Тотти, "Рома" всегда останется для него клубом, близким как родной дом. Он выразил удовлетворение нынешним направлением клуба и подтвердил, что переговоры с руководством продолжаются.
"Да, мы ведём диалог. Сейчас обсуждаем детали и стараемся найти оптимальное решение для всех сторон.
Надеюсь, этот вопрос будет решён в ближайшие дни", — сказал Тотти в интервью Sky Sport Italia. Для справки, Франческо Тотти завершил свою футбольную карьеру в 2017 году.
После этого он несколько лет работал менеджером клуба "Рома". До этого он был признан одним из самых важных игроков в истории клуба.
Напомним, главный тренер "Ромы" Джан Пьеро Гасперини ранее в шутку заявил, что при необходимости готов вновь выпустить Тотти на поле.