Ammo portugaliyalik mashhur futbolchi Krishtianu Ronaldu bu uchrashuvda ishtirok etmaydi. U jamoaga tez orada qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, mazkur o‘yinda uning nomi ro‘yxatdan joy olmagan.
Jezushning so‘zlariga ko‘ra, tig‘iz o‘yin taqvimi sababli Ronalduning dam olishi to‘g‘risida qaror qabul qilingan. Murabbiy bu qarorni jamoaning oldinda turgan muhim o‘yini, ya’ni "Al-Fateh"ga qarshi uchrashuv bilan izohladi.
Shuningdek, Jezushning ta’kidlashicha, Ronalduning ba’zi o‘yinlarda ishtirok etmasligi yangilik emas. Xususan, Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tadigan o‘yinlarda u avval ham bir necha bor maydonga tushmagan.
Saudiya Pro-ligasida "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni, 14 fevralda bo‘lib o‘tadi.

Главный тренер футбольного клуба «Аль-Наср» Жорже Жезуш сообщил, что Криштиану Роналду не примет участия в следующем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Команда из Эр-Рияда «Аль-Наср» в среду сыграет в рамках Лиги чемпионов Азии против клуба «Аркадаг» из Туркменистана.
Однако известный португальский футболист Криштиану Роналду не примет участия в этой встрече. Хотя ожидается, что он скоро вернётся в команду, его имя не включено в заявку на этот матч.
По словам Жезуша, из-за плотного графика игр было принято решение дать Роналду отдохнуть. Тренер объяснил это решением важного предстоящего матча команды против «Аль-Фатех».
Также Жезуш отметил, что отсутствие Роналду в некоторых матчах — не новость. В частности, он уже несколько раз не выходил на поле в играх за пределами Саудовской Аравии.