Garri Keyn penaltidan 100-golini urdi
"Bavariya" hujumchisi Garri Keyn o‘z faoliyati davomida penaltidan 100-golini urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Angliyalik futbolchi Bundesliganing "Verder" klubiga qarshi bo‘lib o‘tgan o‘yinda (3:0) 11 metrlik zarbani aniq amalga oshirdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Mazkur uchrashuvda 32 yoshli forvard umumiy hisobda 500-golini ham nishonladi. FIFA World Cup Stats ma’lumotlariga ko‘ra, Garri Keyn 21-asrda penaltidan 100 ta gol urgan uchinchi futbolchiga aylandi.
Bu borada undan faqat Krishtianu Ronaldu (181 ta gol) va Lionel Messi (112 ta gol) oldinda. Garri Keyn 2023 yilda "Tottenhem" klubidan "Bavariya"ga o‘tgan edi.
U professional faoliyatini aynan "Tottenhem" tarkibida boshlagan va ko‘p yillar davomida ushbu jamoa sharafini himoya qilgan. Hozirda esa Keyn Germaniya chempionatida faoliyatini davom ettirmoqda va o‘z jamoasining asosiy hujumchisi sifatida maydonga tushmoqda.

Гарри Кейн забил 100-й гол с пенальти
Нападающий "Баварии" Гарри Кейн сумел забить 100-й гол с пенальти за свою карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Английский футболист точно реализовал одиннадцатиметровый удар в матче Бундеслиги против клуба "Вердер" (3:0). Об этом сообщает euro-football.ru.
В этой встрече 32-летний форвард также отпраздновал свой 500-й гол в общей сложности. По данным FIFA World Cup Stats, Гарри Кейн стал третьим футболистом XXI века, забившим 100 голов с пенальти.
В этом показателе впереди него только Криштиану Роналду (181 гол) и Лионель Месси (112 голов). В 2023 году Гарри Кейн перешёл из "Тоттенхэма" в "Баварию".
Он начал профессиональную карьеру именно в составе "Тоттенхэма" и много лет защищал честь этой команды. Сейчас Кейн продолжает выступать в чемпионате Германии и выходит на поле в качестве основного нападающего своей команды.