Ronaldu Yevropaga qaytishi ehtimoli muhokamada
Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi bilan yuzaga kelgan kelishmovchiliklarni hal qilganidan so‘ng, yana maydonga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq, yozgi transfer oynasida portugaliyalik futbolchining jamoasini o‘zgartirishi ehtimoli yana muhokama qilinmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Ronalduning agenti Jorje Mendesh Yevropaning yetakchi klublari bilan bog‘lanib, 41 yoshli futbolchini tarkibga qo‘shishni taklif qilmoqda. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Ronaldu va Mendesh o‘rtasidagi hamkorlik to‘xtatilgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Ronaldu hanuzgacha Mendesh agentligi mijozlari ro‘yxatida turibdi. Qayd etish joiz, Ronaldu va "Al-Nasr" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Shu sabab, uning jamoasini o‘zgartirishi uchun klub bilan kelishuvga erishish muhim ahamiyat kasb etadi. Yevropa klublarining qiziqishi esa Ronaldu faoliyatining yangi bosqichiga yo‘l ochishi mumkin.

Роналду вероятность возвращения в Европу обсуждается
Криштиану Роналду вернулся на поле после урегулирования разногласий с клубом "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако вероятность смены команды португальским футболистом в летнее трансферное окно вновь обсуждается. Об этом сообщает euro-football.ru.
По данным, агент Роналду Жорже Мендеш связывается с ведущими европейскими клубами, предлагая включить 41-летнего футболиста в состав. Ранее в СМИ распространялись сообщения о прекращении сотрудничества между Роналду и Мендешем.
Однако согласно данным Transfermarkt, Роналду по-прежнему числится в списке клиентов агентства Мендеша. Следует отметить, что действующий контракт Роналду с "Аль-Насром" действует до середины 2027 года.
Поэтому для смены команды важно достичь соглашения с клубом. Интерес европейских клубов может открыть новую главу в карьере Роналду.