Turkiya chempionatining 22-turida "Galatasaray" jamoasi "Eyupspor" ustidan 5:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda argentinalik hujumchi Mauro Ikardi o‘zining het-trigi bilan jamoasining yirik g‘alabasiga katta hissa qo‘shdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Mauro Ikardining ushbu uchta goli nafaqat o‘yin natijasiga ta’sir qildi, balki u "Galatasaray" tarixidagi eng sermahsul legioner futbolchiga aylanishiga ham sabab bo‘ldi. U ruminiyalik Georghe Hadjining rekordini yangiladi.
Hadji o‘z vaqtida 75 ta gol urgan bo‘lsa, Ikardining hisobida hozirda 76 ta gol bor. Shuningdek, umumiy to‘purarlik ro‘yxatida ham Ikardi yettinchi o‘rinni egallab turibdi.
Ma’lumot uchun, Mauro Ikardi "Galatasaray" safida 2023 yildan buyon o‘ynaydi, undan avval esa u Fransiyaning PSJ klubida faoliyat yuritgan.

В 22-м туре чемпионата Турции команда "Галатасарай" одержала победу над "Эйюпспором" со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре аргентинский нападающий Мауро Икарди внёс большой вклад в крупную победу своей команды, оформив хет-трик. Об этом сообщает euro-football.ru.
Эти три гола Мауро Икарди повлияли не только на результат матча, но и сделали его самым результативным легионером в истории "Галатасарая". Он побил рекорд румына Георге Хаджи.
Если Хаджи забил 75 голов, то у Икарди сейчас 76 голов. Кроме того, в общем списке бомбардиров Икарди занимает седьмое место.
Для справки: Мауро Икарди играет за "Галатасарай" с 2023 года, до этого он выступал за французский клуб ПСЖ.