Pimenov: Rossiya uchun har qanday o‘yin foydali
Sobiq futbolchi Ruslan Pimenov Rossiya terma jamoasining 2026 yil mart oyida o‘tkazilishi mumkin bo‘lgan BetBoom o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq Mali va Gvatemala terma jamoalari Rossiyaning ehtimoliy raqiblari sifatida tilga olingan edi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Pimenovning fikricha, xorijiy terma jamoalarga qarshi o‘yinlar jamoa uchun har doim foydali bo‘ladi. U raqibning FIFA reytingidagi o‘rni yoki kuchi muhim emasligini, asosiy e’tibor imkon qadar ko‘proq o‘yin o‘tkazish va tajriba orttirishga qaratilishi kerakligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday o‘yinlar jamoaning o‘sishi va rivojlanishi uchun muhim ahamiyatga ega. Ma’lumotlarga ko‘ra, FIFA reytingida Mali 54-o‘rinda, Gvatemala 94-o‘rinda, Rossiya esa 36-o‘rinda qayd etilgan.
Rossiya terma jamoasi hali bu ikki raqibga qarshi o‘yin o‘tkazmagan. Tajriba to‘plash va jamoaviy o‘sish uchun bunday uchrashuvlar muhim ekani qayd etilmoqda.

Пименов: Любая игра полезна для России
Бывший футболист Руслан Пименов высказал своё мнение о возможных товарищеских матчах BetBoom, которые сборная России может провести в марте 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее сборные Мали и Гватемалы упоминались как возможные соперники России. Об этом сообщал euro-football.ru.
По мнению Пименова, игры против зарубежных сборных всегда полезны для команды. Он подчеркнул, что не имеет значения место или сила соперника в рейтинге ФИФА, главное — уделять внимание проведению как можно большего количества матчей и накоплению опыта.
По его словам, такие игры имеют важное значение для роста и развития команды. Согласно данным, Мали занимает 54-е место в рейтинге ФИФА, Гватемала — 94-е, а Россия — 36-е.
Сборная России ещё не проводила матчи против этих двух соперников. Отмечается, что такие встречи важны для накопления опыта и командного роста.