Bu haqda *euro-football.ru* nashri xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik yulduz hujumchi Krishtianu Ronalduning tez orada maydonga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, u bu safar ham jamoa tarkibiga kiritilmadi. Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, murabbiylar shtabi tig‘iz o‘yinlar jadvalini inobatga olib, Ronaldu va asosiy tarkibdagi yana bir nechta futbolchiga dam berishga qaror qilgan.
Ularning fikricha, bu qaror jamoaning kelgusi uchrashuvlar uchun yaxshi tayyorgarlik ko‘rishiga yordam beradi. Ayniqsa, Saudiya Pro Ligasi doirasidagi muhim "Al-Fateh"ga qarshi o‘yin oldidan futbolchilarning tiklanishi muhim ahamiyatga ega.
Shuningdek, Jezush Krishtianu Ronaldu uchun dam olish odatiy hol ekanini ta’kidladi. Unga ko‘ra, Ronaldu Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tadigan o‘yinlarda qatnashmasligi ilk marta kuzatilayotgani yo‘q.
Eslatib o‘tamiz, Saudiya chempionati doirasida "Al-Fateh" va "Al-Nasr" uchrashuvi shanba, 14-fevral kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Главный тренер команды «Аль-Наср» Жорже Жезуш объяснил причины, по которым Криштиану Роналду не выйдет на поле в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание *euro-football.ru*. Клуб из Эр-Рияда в среду проведёт матч в рамках Лиги чемпионов АФК против команды «Аркадаг» из Туркменистана.
Хотя ожидается скорое возвращение португальской звезды Криштиану Роналду на поле, на этот раз он также не был включён в состав команды. По словам Жорже Жезуша, тренерский штаб, учитывая плотный график игр, решил дать отдых Роналду и ещё нескольким основным игрокам.
По их мнению, это решение поможет команде лучше подготовиться к предстоящим матчам. Особенно важно восстановление игроков перед важной игрой с «Аль-Фатех» в рамках Саудовской Про-лиги.
Также Жезуш подчеркнул, что отдых для Криштиану Роналду — обычное дело. По его словам, это не первый раз, когда Роналду не участвует в матчах, проходящих за пределами Саудовской Аравии.
Напомним, что матч чемпионата Саудовской Аравии между «Аль-Фатех» и «Аль-Наср» запланирован на субботу, 14 февраля.