Turkiya Superligasining 22-turida "Galatasaray" jamoasi "Eyupspor"ni 5:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvning qahramoni argentinalik hujumchi Mauro Ikardi bo‘ldi. U mazkur bahsda uchta gol urib, xet-trik qayd etdi.
Bu haqda *euro-football.ru* sayti xabar berdi. Ikardi bu xet-trik orqali "Galatasaray" tarixidagi eng sermahsul legioner futbolchiga aylandi.
U bu borada ruminiyalik Georghe Hadjini ortda qoldirdi. Hadji "Galatasaray" safida 75 ta gol urgan bo‘lsa, Ikardining hisobida endilikda 76 ta gol bor.
Shuningdek, umumiy to‘purarlar ro‘yxatida argentinalik hujumchi yettinchi o‘rinni egallab turibdi. Ma’lumot uchun, Mauro Ikardi 2023 yildan boshlab "Galatasaray" jamoasida o‘ynab kelmoqda.
U bunga qadar Fransiyaning PSJ klubida ham faoliyat yuritgan. Ikardining bunday natijalari "Galatasaray" muxlislari uchun katta quvonch bag‘ishlamoqda.

В 22-м туре Суперлиги Турции команда "Галатасарай" разгромила "Эйюпспор" со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Героем этого матча стал аргентинский нападающий Мауро Икарди. В этой встрече он забил три гола, оформив хет-трик.
Об этом сообщает сайт *euro-football.ru*. Благодаря этому хет-трику Икарди стал самым результативным легионером в истории "Галатасарая".
Он обошёл румынского игрока Георге Хаджи, который забил за "Галатасарай" 75 голов, тогда как у Икарди теперь 76 голов.
Кроме того, в общем списке бомбардиров аргентинский нападающий занимает седьмое место. Для справки, Мауро Икарди играет в "Галатасарае" с 2023 года.
Ранее он также выступал за французский клуб ПСЖ. Такие достижения Икарди приносят большую радость болельщикам "Галатасарая".