Pimenov: Mali va Gvatemalaga qarshi o‘yinlar foydali bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Ruslan Pimenov 2026 yil mart oyida o‘tkazilishi kutilayotgan BetBoom o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq Rossiya terma jamoasi Mali va Gvatemala jamoalari bilan uchrashuv o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qilgan.
Pimenovning fikricha, xorijiy terma jamoalarga qarshi o‘yinlar jamoaning umumiy rivojlanishi uchun juda foydali. U raqib jamoalarning FIFA reytingidagi o‘rni yoki darajasi unchalik muhim emasligini ta’kidladi.
Muhimi, imkoniyatdan foydalanib, ko‘proq o‘yinlar o‘tkazish va shu orqali tajriba orttirishdir. FIFA reytingiga ko‘ra, Mali 54-o‘rinda, Gvatemala 94-o‘rinda, Rossiya esa 36-o‘rinda joylashgan.
Shuningdek, Rossiya terma jamoasi ushbu ikki jamoaga qarshi hali biror marta ham o‘yin o‘tkazmagan. Bu esa bo‘lajak uchrashuvlarni yanada qiziqarli va muhim qiladi.
Pimenovning fikricha, bunday o‘yinlar jamoaning xalqaro musobaqalarda ishtirok etish uchun tayyorgarligini oshirishga yordam beradi.

Пименов: Матчи против Мали и Гватемалы будут полезными
Бывший нападающий сборной России Руслан Пименов поделился своим мнением о товарищеских матчах BetBoom, которые ожидаются в марте 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее появились сообщения о том, что сборная России может провести матчи с командами Мали и Гватемалы. Данную информацию опубликовал сайт euro-football.ru.
По мнению Пименова, игры против зарубежных сборных очень полезны для общего развития команды. Он подчеркнул, что место или уровень соперников в рейтинге ФИФА не так важны.
Главное — использовать возможность провести больше матчей и таким образом набраться опыта. По рейтингу ФИФА Мали занимает 54-е место, Гватемала — 94-е, а Россия — 36-е.
Кроме того, сборная России ещё ни разу не играла с этими двумя командами. Это делает предстоящие встречи ещё более интересными и значимыми.
По мнению Пименова, такие игры помогают повысить готовность команды к участию в международных соревнованиях.