Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, Ronaldu bilan uzoq yillik hamkorlik qilgan agent Jorje Mendes Yevropaning bir qator yetakchi klublariga murojaat qilib, 41 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shishni taklif qilmoqda.
Bu transfer masalasi Ronalduning kelajagi borasida yangi savollarni o‘rtaga qo‘ymoqda. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Ronaldu «Manchester Yunayted»dan ketganidan so‘ng Mendes bilan hamkorlikni to‘xtatgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Biroq Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Krishtianu hanuz Mendes agentligining mijozlari ro‘yxatida qolmoqda. Hozirda Ronalduning «Al-Nasr» bilan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shu bois, uning Yevropaga qaytishi uchun klub bilan kelishuvga erishish zarur bo‘ladi. Yozgi transfer oynasi yaqinlashgani sayin, bu masala yanada dolzarb bo‘lib bormoqda.

Криштиану Роналду в настоящее время продолжает карьеру в саудовском клубе «Аль-Наср». Об этом сообщает Zamin.uz.
Недавно он восстановил отношения с клубом и начал возвращаться на поле. Тем не менее, существует вероятность перехода португальского футболиста в другой клуб в летнее трансферное окно.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что агент Жорже Мендеш, который долгое время сотрудничал с Роналду, обратился к ряду ведущих европейских клубов с предложением включить 41-летнего футболиста в свои ряды.
Этот трансфер поднимает новые вопросы о будущем Роналду. Ранее в СМИ появлялась информация о том, что после ухода из «Манчестер Юнайтед» Роналду прекратил сотрудничество с Мендешем.
Однако согласно данным Transfermarkt, Криштиану по-прежнему числится в списке клиентов агентства Мендеша. В настоящее время контракт Роналду с «Аль-Наср» действует до середины 2027 года.
Поэтому для его возвращения в Европу необходимо достичь соглашения с клубом. По мере приближения летнего трансферного окна этот вопрос становится всё более актуальным.