Arbeloa: "Real" uchun asosiy maqsad — g‘alaba!
U o‘z intervyusida jamoaning asosiy maqsadi katta sovrinni qo‘lga kiritish ekanini ta’kidladi. Arbeloaning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan bahsdagi 4:2 hisobdagi mag‘lubiyat hozirgi vazifani o‘zgartirmaydi.
“Real” uchun yo‘l aniq — Chempionlar Ligasida g‘alaba qozonish. Arbeloa "Benfika"ni kuchli raqib sifatida qabul qilayotganini aytdi.
Uning fikriga ko‘ra, lissabonliklar tarkibida individual mahorati yuqori futbolchilar bor va jamoaning o‘yinga bo‘lgan yondashuvi juda jiddiy. Shuningdek, "Benfika" safida jamoani birlashtiruvchi va yetakchilik qiluvchi futbolchilar mavjudligi ham e’tirof etildi.
Shu sababli, bu qarama-qarshilikda oson g‘alaba haqida o‘ylash noto‘g‘ri bo‘ladi. Murabbiy matbuot anjumanida “qasos” mavzusiga ham to‘xtaldi.
Joze Mourinyu tomonidan aytilgan “yarador Real” kabi iboralarga Arbeloa sovuqqonlik bilan javob qaytarib, asosiy maqsad qasos emas, balki Chempionlar Ligasida g‘alaba ekanini qayd etdi. Unga ko‘ra, pley-off bosqichidagi o‘yinlar keyingi bosqichga yo‘l ochish uchun muhimdir, qasos olish uchun emas.
Eslatib o‘tamiz, mazkur qarama-qarshilikning birinchi uchrashuvi bugun, 17 fevral kuni Lissabondagi Eshtadiu da Lush stadionida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yin Mourinyuning sobiq jamoasiga qarshi sinovi, Arbeloaning esa o‘z ustoziga qarshi bahsi sifatida qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Арбелоа: "Реал" для главная цель — победа!
Главный тренер мадридского "Реала" Альваро Арбелоа принял участие в пресс-конференции перед матчем плей-офф Лиги чемпионов против "Бенфики". Об этом сообщает Zamin.uz.
В своем интервью он подчеркнул, что главная цель команды — завоевать главный трофей. По словам Арбелоа, поражение со счетом 4:2 в предыдущей встрече не меняет текущие задачи.
Путь "Реала" ясен — победа в Лиге чемпионов. Арбелоа отметил, что считает "Бенфику" сильным соперником.
По его мнению, в составе лиссабонцев есть футболисты с высоким индивидуальным мастерством, а подход команды к игре очень серьезный. Также было признано, что в "Бенфике" есть игроки, объединяющие команду и проявляющие лидерские качества.
Поэтому думать о легкой победе в этом противостоянии было бы ошибкой. Тренер также коснулся темы "мести" на пресс-конференции.
На выражения Жозе Моуринью, такие как "раненый Реал", Арбелоа ответил хладнокровно, отметив, что главная цель — не месть, а победа в Лиге чемпионов. По его словам, игры плей-офф важны для выхода в следующий этап, а не для мести.
Напомним, что первый матч этого противостояния состоится сегодня, 17 февраля, на стадионе Эштадиу да Луш в Лиссабоне. Эта игра обещает быть интересной — для Моуринью это испытание против его бывшей команды, а для Арбелоа — противостояние с его наставником.