Pimenov: Mali va Gvatemalaga qarshi o‘yinlar foydali bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Ruslan Pimenov 2026 yil mart oyida bo‘lib o‘tishi kutilayotgan BetBoom o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq ma’lum qilinishicha, Rossiya terma jamoasi Mali va Gvatemala jamoalariga qarshi o‘yin o‘tkazishi mumkin. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Pimenovning so‘zlariga ko‘ra, xorijiy terma jamoalar bilan o‘yinlar har doim ham foydali bo‘ladi. U raqib jamoalarning reytingi yoki ularning qaysi o‘rinda ekanligi katta ahamiyatga ega emasligini ta’kidladi.
Muhimi, imkoniyatdan foydalanib, ko‘proq o‘yin o‘tkazish va tajriba oshirish zarur. Hozirda FIFA reytingiga ko‘ra, Mali 54-o‘rinda, Gvatemala 94-o‘rinda, Rossiya esa 36-o‘rinda qayd etilgan.
Ta’kidlash joizki, Rossiya terma jamoasi hali bu ikki jamoaga qarshi hech qachon o‘yin o‘tkazmagan. Shu sababli, bunday uchrashuvlar jamoa uchun yangi tajriba va rivojlanish imkoniyatini taqdim etishi mumkin.

Пименов: Матчи против Мали и Гватемалы будут полезны
Бывший нападающий сборной России Руслан Пименов высказался о товарищеских матчах BetBoom, которые ожидаются в марте 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее стало известно, что сборная России может провести игры против команд Мали и Гватемалы. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Пименова, игры с зарубежными сборными всегда полезны. Он подчеркнул, что рейтинг соперников или их место в таблице не имеют большого значения.
Важно воспользоваться возможностью провести больше матчей и набраться опыта. В настоящее время по рейтингу FIFA Мали занимает 54-е место, Гватемала — 94-е, а Россия — 36-е.
Стоит отметить, что сборная России ещё никогда не играла против этих двух команд. Поэтому такие встречи могут стать новым опытом и возможностью для развития команды.