Ronaldu yozda Yevropaga qaytishi mumkin
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ma’lum qilinishicha, futbolchining agenti Jorje Mendes Yevropaning bir qator yirik klublari bilan muzokaralar olib bormoqda.
U 41 yoshli hujumchini yozgi transfer mavsumida o‘z safiga qo‘shishni taklif qilmoqda. Avvalroq OAVda Ronaldu va Mendes o‘rtasidagi hamkorlik to‘xtagani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Ammo Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Ronaldu hali ham Mendes agentligining mijozi sifatida qayd etilgan. Ronalduning «Al-Nasr» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shunday bo‘lsa-da, uning Yevropaning top-klublaridan biriga qaytishi ehtimoli futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Bunday transfer Ronaldu uchun ham, Yevropa futboli uchun ham muhim voqea bo‘lishi mumkin.

Роналду может вернуться в Европу летом
Криштиану Роналду продолжает выступать за клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Недавно он урегулировал разногласия с клубом и снова вышел на поле. Тем не менее, вероятность перехода португальской звезды в другой клуб летом вновь обсуждается.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации, агент футболиста Жорже Мендеш ведет переговоры с рядом крупных европейских клубов.
Он предлагает 41-летнего нападающего присоединиться к ним в летнее трансферное окно. Ранее в СМИ распространялись сообщения о прекращении сотрудничества между Роналду и Мендешем.
Однако согласно данным Transfermarkt, Роналду по-прежнему числится клиентом агентства Мендеша. Действующий контракт Роналду с «Аль-Насром» рассчитан до середины 2027 года.
Тем не менее, его возможное возвращение в один из топ-клубов Европы вызывает большой интерес в футбольном мире. Такой трансфер может стать важным событием как для Роналду, так и для европейского футбола.