Rossiya terma jamoasi Mali va Gvatemalaga qarshi o‘ynashi mumkin
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Ruslan Pimenov 2026 yil mart oyida bo‘lib o‘tishi mumkin bo‘lgan o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, bunday o‘yinlar jamoa uchun muhim tajriba manbai bo‘lib xizmat qiladi. Rossiya terma jamoasi Mali va Gvatemala jamoalariga qarshi maydonga tushishi mumkinligi haqida xabar berilgan.
Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi. Ruslan Pimenovning ta’kidlashicha, bunday uchrashuvlarda raqibning FIFA reytingidagi o‘rni yoki nufuzi muhim emas.
Muhimi, jamoa imkoniyatdan foydalanib, o‘yin tajribasini oshirishi va o‘z mahoratini sinab ko‘rishi lozim. Har qanday xalqaro o‘yin futbolchilar uchun yangi bilim va ko‘nikmalarni shakllantiradi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, FIFA reytingida Mali 54-o‘rinda, Gvatemala esa 94-pog‘onada joylashgan. Rossiya esa reytingda 36-o‘rinni egallab turibdi.
Shunisi qiziqki, Rossiya terma jamoasi bu ikki jamoaga qarshi hali biror marta ham o‘yin o‘tkazmagan. Shu sababli, mazkur uchrashuvlar nafaqat sport nuqtai nazaridan, balki yangi tajriba jihatidan ham qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Сборная России может сыграть против Мали и Гватемалы
Бывший футболист сборной России Руслан Пименов высказался о возможных товарищеских матчах, которые могут пройти в марте 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, такие игры служат важным источником опыта для команды. Сообщается, что сборная России может выйти на поле против команд Мали и Гватемалы.
Об этом сообщил сайт euro-football.ru. По словам Руслана Пименова, в таких матчах не имеет значения место или авторитет соперника в рейтинге ФИФА.
Главное, чтобы команда воспользовалась возможностью, чтобы повысить игровой опыт и проверить свои навыки. Любой международный матч формирует у игроков новые знания и умения.
По данным, в рейтинге ФИФА Мали занимает 54-е место, Гватемала — 94-е. Россия же находится на 36-й позиции.
Интересно, что сборная России ещё ни разу не играла против этих двух команд. Поэтому ожидается, что эти встречи будут интересны не только с точки зрения спорта, но и с точки зрения нового опыта.