Ronaldu Yevropaga qaytishi mumkinligi muhokamada
Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi bilan bo‘lgan kelishmovchiliklarni hal qilib, yana maydonga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramasdan, portugaliyalik futbolchining yozgi transfer oynasida klubini o‘zgartirishi ehtimoli bor. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, futbolchining agenti Jorje Mendesh Yevropadagi bir qancha yetakchi klublar bilan muzokaralar olib bormoqda. U 41 yoshli Ronalduni yozda o‘z jamoalariga qo‘shishni taklif qilmoqda.
Avvalroq OAVda Ronalduning "Manchester Yunayted"dan ketganidan keyin agent Mendesh bilan hamkorligini to‘xtatgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Biroq Transfermarkt saytiga ko‘ra, Krishtianu hanuz Mendesh agentligi mijozlari qatorida qayd etilgan.
Hozirda Ronaldu "Al-Nasr" bilan 2027 yil o‘rtalarigacha amalda bo‘lgan shartnomaga ega. Shu bilan birga, futbolchining Yevropa klublariga qaytishi haqidagi taxminlar futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Обсуждается возможность возвращения Роналду в Европу
Криштиану Роналду урегулировал разногласия с клубом «Аль-Наср» из Саудовской Аравии и вернулся на поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, существует вероятность, что португальский футболист сменит клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщает euro-football.ru.
Известно, что агент футболиста Жорже Мендеш ведет переговоры с рядом ведущих европейских клубов. Он предлагает 41-летнего Роналду присоединиться к их командам летом.
Ранее в СМИ появлялась информация о том, что после ухода Роналду из «Манчестер Юнайтед» он прекратил сотрудничество с агентом Мендешем. Однако согласно сайту Transfermarkt, Криштиану по-прежнему числится в числе клиентов агентства Мендеша.
В настоящее время у Роналду есть действующий контракт с «Аль-Насром» до середины 2027 года. При этом предположения о возвращении футболиста в европейские клубы вызывают большой интерес в футбольном мире.