"Al-Nasr" jamoasi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronalduning navbatdagi o‘yinda maydonga tushmaslik sababi haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar qildi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Portugaliyalik hujumchi Ronaldu yaqin orada safga qaytishi kutilayotgan edi. Biroq ushbu uchrashuvda uning ishtiroki bo‘lmaydi.
Murabbiy Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, zich o‘yin taqvimi sababli Ronaldu va asosiy tarkibdagi bir necha futbolchilarga dam berishga qaror qilingan. U oldinda "Al-Fateh" jamoasiga qarshi muhim uchrashuv borligini ta’kidladi.
Ushbu fikrlarni "Al Nassr Zone" nashri keltirgan. Jezush shuningdek, Ronalduning Saudiya Arabistonidan tashqarida bo‘lib o‘tadigan ba’zi uchrashuvlarda maydonga tushmasligi yangilik emasligini qo‘shimcha qildi.
Saudiya Pro-ligasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘rtasidagi o‘yin shanba, 14-fevral kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Роналду не примет участие в матче против "Аркадаг"
Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш сообщил о причине отсутствия Криштиану Роналду в следующем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил "Euro-football.ru". Клуб из Эр-Рияда в среду проведет матч в рамках Лиги чемпионов АФК против туркменской команды "Аркадаг".
Португальский нападающий Роналду ожидался к скорому возвращению в состав. Однако в этой встрече он не примет участия.
По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного графика игр было решено дать отдых Роналду и нескольким основным игрокам. Он подчеркнул, что впереди важный матч против команды "Аль-Фатех".
Эти слова приводит издание "Al Nassr Zone". Жезуш также добавил, что отсутствие Роналду в некоторых матчах за пределами Саудовской Аравии — не новость.