Turkiya chempionatining 22-tur uchrashuvida "Galatasaray" jamoasi "Eyupspor"ni 5:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinning asosiy qahramoni argentinalik hujumchi Mauro Ikardi bo‘ldi. U het-trik qayd etib, jamoasiga yirik g‘alaba keltirdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Mazkur uchrashuvda urilgan uchta gol Mauro Ikardiga "Galatasaray" tarixidagi eng sermahsul legioner futbolchi bo‘lish imkonini berdi.
U ruminiyalik futbolchi Georghe Hadjini ortda qoldirdi. Hadi jamoa safida 75 ta gol urgan bo‘lsa, Ikardining gollari soni 76 taga yetdi.
Umumiy to‘purarlar ro‘yxatida esa Mauro Ikardi hozircha ettinchi o‘rinda qayd etilgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, Mauro Ikardi 2023 yildan beri "Galatasaray" sharafini himoya qilmoqda.
U turk klubiga kelishidan avval Fransiyaning "PSJ" jamoasida faoliyat yuritgan. Shu tariqa, Ikardining so‘nggi o‘yinlardagi muvaffaqiyati nafaqat uning shaxsiy statistikasi, balki jamoa tarixida ham muhim o‘rin egalladi.

В матче 22-го тура чемпионата Турции команда "Галатасарай" одержала победу над "Эйюпспором" со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Главным героем этой игры стал аргентинский нападающий Мауро Икарди. Он оформил хет-трик и принес своей команде крупную победу.
Об этом сообщает euro-football.ru. Три гола, забитые в этом матче, позволили Мауро Икарди стать самым результативным легионером в истории "Галатасарая".
Он обошёл румынского футболиста Георге Хаджи. Если Хаджи забил за команду 75 голов, то количество голов Икарди достигло 76.
В общем списке бомбардиров Мауро Икарди пока занимает седьмое место. По данным, Мауро Икарди защищает цвета "Галатасарая" с 2023 года.
До перехода в турецкий клуб он выступал за французский клуб "ПСЖ". Таким образом, успехи Икарди в последних матчах имеют важное значение не только для его личной статистики, но и для истории команды.