Ronaldu goli va faolligi bilan yana hayratlantirdi
Saudiya Arabistoni chempionatining 22-turida "Al-Nasr" jamoasi safarda "Al-Fateh"ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda jamoaning tajribali futbolchisi Krishtianu Ronaldu yana o‘zini ko‘rsatdi. 41 yoshli hujumchi qisqa tanaffusdan so‘ng maydonga qaytib, o‘yinda gol kiritishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. O‘yindan so‘ng futbol sharhlovchisi Aleksandr Yelagin Ronaldu haqida iliq fikrlar bildirdi.
U Krishtianu Ronaldu nafaqat gol urganini, balki himoyada ham faol ishtirok etganini ta’kidladi. Sharhlovchining so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu bir necha bor jarima maydonchasidan to‘pni uzoqlashtirgan va yosh futbolchilarga xos chaqqonlik bilan harakat qilgan.
Yelagin uning mehnatkashligini yuqori baholab, "ham qoyil qolaman, ham havas qilaman", deya ta’kidladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, joriy mavsumda Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionatida 19 ta o‘yinda qatnashib, 18 ta gol urishga erishgan.

Роналду снова удивил своим голом и активностью
В 22-м туре чемпионата Саудовской Аравии команда "Аль-Наср" на выезде обыграла "Аль-Фатех" со счётом 2:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче опытный футболист команды Криштиану Роналду вновь проявил себя. 41-летний нападающий после короткого перерыва вернулся на поле и сумел забить гол.
Об этом сообщает euro-football.ru. После игры футбольный комментатор Александр Елагин высказал тёплые слова о Роналду.
Он отметил, что Криштиану Роналду не только забивал голы, но и активно участвовал в обороне. По словам комментатора, Роналду несколько раз выбивал мяч из штрафной площади и действовал с присущей молодым футболистам проворностью.
Елагин высоко оценил его трудолюбие, отметив: «и восхищаюсь, и завидую». По данным, в текущем сезоне Криштиану Роналду принял участие в 19 матчах чемпионата Саудовской Аравии и забил 18 голов.