Ronaldu yozda Yevropaga qaytishi mumkin
Krishtianu Ronaldu yaqinda "Al-Nasr" klubi bilan bo‘lgan muammolarni hal qilib, yana maydonga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, yozgi transfer oynasida portugaliyalik afsonaning jamoasini o‘zgartirishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda. Bu haqda *euro-football.ru* sayti ma’lumot berdi.
Manbalarga ko‘ra, Ronalduning agenti Jorje Mendes yozgi transferlar davriga tayyorgarlik ko‘rayotgan bir paytda Yevropaning bir necha top klublari bilan bog‘lanib, 41 yoshli futbolchini o‘z tarkiblariga qo‘shish taklifini ilgari surmoqda. Shu bilan birga, avvalroq ommaviy axborot vositalarida Ronaldu "Manchester Yunayted"ni tark etganidan keyin Mendes bilan hamkorlikni to‘xtatgani haqida xabarlar chiqqandi.
Biroq Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Krishtianu hali ham Mendes agentligi mijozlaridan biri sifatida ro‘yxatga olingan. Eslatib o‘tamiz, Ronaldu va "Al-Nasr" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Shu sababli, uning kelajakdagi transferi borasida rasmiy ma’lumotlar hali tasdiqlanmagan. Yevropaning top klublari Ronalduni o‘z safiga qo‘shish istagini bildirsa-da, bu borada aniq qarorlar hali qabul qilinmagan.

Роналду может вернуться в Европу летом
Криштиану Роналду недавно решил проблемы с клубом "Аль-Наср" и снова вышел на поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, ходят слухи, что португальская легенда может сменить команду в летнее трансферное окно. Об этом сообщает сайт *euro-football.ru*.
По данным источников, агент Роналду Жорже Мендеш, готовясь к летнему трансферному периоду, связывается с несколькими топ-клубами Европы, предлагая включить 41-летнего футболиста в их состав. При этом ранее в СМИ сообщалось, что после ухода Роналду из "Манчестер Юнайтед" он прекратил сотрудничество с Мендешем.
Однако согласно данным Transfermarkt, Криштиану по-прежнему числится одним из клиентов агентства Мендеша. Напомним, что действующий контракт Роналду с "Аль-Наср" действует до середины 2027 года.
Поэтому официальной информации о его будущем трансфере пока нет. Несмотря на то, что топ-клубы Европы выражают желание заполучить Роналду в свои ряды, конкретных решений по этому поводу пока не принято.