Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" klubiga qarshi maydonga tushadi.
Biroq portugaliyalik yulduz hujumchi Krishtianu Ronaldu bu o‘yinda ishtirok etmaydi. Oldinroq Ronaldu bo‘ykotdan so‘ng safga qaytishi kutilayotgan edi, ammo ushbu uchrashuvda ham u qaydnomaga kiritilmagan.
Jorje Jezushning ta’kidlashicha, jamoa jadvali juda tig‘iz bo‘lgani sababli Ronaldu va asosiy tarkibdagi bir nechta futbolchiga dam berishga qaror qilingan. Murabbiy bu qarorni oldinda turgan "Al-Fateh"ga qarshi muhim o‘yin bilan bog‘ladi.
Shuningdek, u Ronalduga bunday dam berish birinchi marta emasligini aytib o‘tdi. Portugaliyalik hujumchi Saudiya Arabistonidan tashqarida bo‘lib o‘tadigan o‘yinlarda ilgari ham bir necha bor maydonga tushmagan.
Saudiya chempionati doirasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘yini 14-fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Роналду не примет участие в матче против "Аркадаг"
Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил, почему Криштиану Роналду не примет участие в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам тренера, команда в среду сыграет в рамках Лиги чемпионов АФК против клуба "Аркадаг".
Однако португальская звезда нападающий Криштиану Роналду не примет участие в этой игре. Ранее ожидалось, что Роналду вернется в состав после бана, но и в этом матче он не был включен в заявку.
По словам Жорже Жезуша, из-за плотного графика команда решила дать отдых Роналду и нескольким основным игрокам. Тренер связал это решение с важным матчем против "Аль-Фатех", который предстоит впереди.
Также он отметил, что это не первый раз, когда Роналду дают такой отдых. Португальский нападающий ранее не выходил на поле в матчах, проходящих за пределами Саудовской Аравии.