Rossiya va Polsha o‘rtasida o‘yin imkonsiz – Ribus
Polsha terma jamoasining sobiq futbolchisi Machey Ribus yaqin kelajakda Rossiya va Polsha o‘rtasida o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazilishiga ishonmasligini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "euro-football.ru" xabar berdi. Avvalroq Rossiya terma jamoasi mart oyida Mali va Gvatemalaga qarshi o‘yin o‘tkazishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Biroq, Rossiya futbol ittifoqi bu borada hali rasmiy bayonot bermagan. Ribusning fikriga ko‘ra, Rossiyaning Polsha bilan o‘rtoqlik o‘yini o‘tkazishi deyarli imkonsiz.
U o‘z izohida shunday dedi: "O‘zingiz ko‘rib turibsiz, rossiyaliklar hozir kimlar bilan o‘ynayapti". Shuni ta’kidlash joizki, Rossiya futbol ittifoqi hozirda UEFA va FIFA sanksiyalari ostida qolmoqda.
Ushbu cheklovlar tufayli Rossiya terma jamoasi bir necha yildan beri rasmiy musobaqalarda qatnashmayapti. Bu sanksiyalar qariyb to‘rt yil avval joriy qilingan bo‘lib, hanuzgacha o‘z kuchini yo‘qotmagan.

Россия и Польша: игра невозможна – Рибус
Бывший футболист сборной Польши Мачей Рибус выразил сомнение в том, что в ближайшем будущем состоится товарищеский матч между Россией и Польшей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "euro-football.ru". Ранее появлялась информация, что сборная России может провести матчи в марте против Мали и Гватемалы.
Однако Российский футбольный союз пока не делал официальных заявлений по этому поводу. По мнению Рибуса, проведение товарищеского матча России с Польшей практически невозможно.
В своем комментарии он сказал: "Вы сами видите, с кем сейчас играют россияне". Следует отметить, что Российский футбольный союз в настоящее время находится под санкциями УЕФА и ФИФА.
Из-за этих ограничений сборная России уже несколько лет не участвует в официальных соревнованиях. Эти санкции были введены почти четыре года назад и до сих пор остаются в силе.