Rossiya va Mali o‘rtasidagi o‘yin hali tasdiqlanmadi
Matbuotda Rossiya terma jamoasi bahor faslida Mali terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozircha Rossiya futbol ittifoqi bu xabarni rasman tasdiqlamagan. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lum qildi.
Mavzu yuzasidan Mali terma jamoasi bosh murabbiyi Tom Sainfiet o‘z fikrlarini bildirdi. U o‘z bayonotida Rossiyaga qarshi o‘yin o‘tkazilishi bo‘yicha hali rasmiy tasdiq olmaganini ta’kidladi.
“Bu haqda gaplar bor, ammo men hozircha aniq ma’lumotga ega emasman”, — dedi murabbiy “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida. Avvalroq Rossiya va Mali terma jamoalari 27 mart kuni Krasnodar shahrida o‘yin o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Shu bilan birga, Rossiya terma jamoasi to‘rt yildan beri UEFA va FIFA sanksiyalari ostida bo‘lib, faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida ishtirok etayotganini eslatib o‘tish lozim.

Игра между Россией и Мали еще не подтверждена
В СМИ появились сообщения о том, что сборная России может провести товарищеский матч со сборной Мали весной. Об этом сообщает Zamin.uz.
Пока Российский футбольный союз официально не подтвердил эту информацию. Об этом сообщил сайт euro-football.ru.
По этому поводу главный тренер сборной Мали Том Сейнфьет поделился своими мыслями. В своем заявлении он подчеркнул, что официального подтверждения проведения матча против России пока нет.
«Об этом ходят разговоры, но у меня пока нет точной информации», — сказал тренер в интервью телеканалу «Матч ТВ». Ранее появились сообщения о том, что сборные России и Мали могут сыграть 27 марта в Краснодаре.
При этом стоит напомнить, что сборная России уже четыре года находится под санкциями УЕФА и ФИФА и участвует только в товарищеских матчах.