Arbeloa: "Real Madrid"ning maqsadi – Chempionlar ligasi g‘alabasi
Madridliklar 17-fevral kuni safarda "Benfika"ga qarshi javob uchrashuvida maydonga tushadi. Arbeloaning aytishicha, bu o‘yin shunchaki his-tuyg‘ular emas, balki katta maqsad uchun muhim qadamlardan biridir.
Murabbiy o‘z intervyusida quyidagilarni ta’kidladi: "Bizning maqsadimiz faqatgina 'Benfika'ni musobaqadan chiqarish emas, balki Chempionlar ligasini yutishdir. Bu bizning klubimiz emblemasi talab qiladigan narsadir.
Ushbu bosqichdan o‘tish qasos emas, umumiy maqsad sari tashlangan qadamdir." Ushbu so‘zlar jamoaning sovrin uchun kurashayotganini va o‘tmishga ortiqcha e’tibor qaratmasligini ko‘rsatadi. Avvalgi uchrashuvda "Real Madrid" 4:2 hisobida mag‘lub bo‘lgandi.
Arbeloa bu mag‘lubiyat haqida ham gapirdi: "Lissabondagi mag‘lubiyat allaqachon tahlil qilindi. Endi biz yangi o‘yinga e’tibor qaratamiz.
Futbolchilar yuqori saviyada o‘ynay olishlariga ishonaman va biz o‘z mahoratimizni yana bir bor namoyish etishimiz kerak." Uning so‘zlaridan jamoaning o‘tmishdagi xatolardan xulosa chiqargani va natijani o‘zgartirishga tayyorligi yaqqol seziladi. Chempionlar ligasining umumiy bosqichida "Benfika" "Real Madrid"ni mag‘lub etgani sababli, qirollik klubi to‘g‘ridan to‘g‘ri 1/8 finalga chiqa olmadi va pley-off bosqichida ishtirok etmoqda.
Bu bosqichda jamoa uchun har bir o‘yin katta sinov bo‘lsa-da, "Real Madrid" singari klub uchun bu odatiy holatdir. Muxlislar esa jamoaning faqat g‘alaba va sovrin uchun kurashishini kutmoqda.
Arbeloaning so‘zlariga ko‘ra, "Real Madrid"da faqat eng yuqori cho‘qqilar va natijalar muhimdir. Manba: Mundo Deportivo.

Арбелоа: Цель "Реал Мадрида" – победа в Лиге чемпионов
Главный тренер "Реала" Альваро Арбелоа четко обозначил основную цель команды на стадии плей-офф Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Мадридцы 17 февраля сыграют в гостях ответный матч против "Бенфики". По словам Арбелоа, эта игра – не просто эмоции, а важный шаг к большой цели.
В своем интервью тренер подчеркнул: "Наша цель – не просто выбить 'Бенфику' из турнира, а выиграть Лигу чемпионов. Это то, что требует эмблема нашего клуба.
Прохождение этого этапа – не месть, а шаг к общей цели." Эти слова показывают, что команда борется за трофей и не зацикливается на прошлом. В предыдущей встрече "Реал" проиграл со счетом 4:2.
Арбелоа также прокомментировал это поражение: "Поражение в Лиссабоне уже проанализировано. Сейчас мы сосредоточены на новой игре.
Я верю, что футболисты смогут сыграть на высоком уровне, и нам нужно снова продемонстрировать наше мастерство." Из его слов ясно, что команда сделала выводы из прошлых ошибок и готова изменить результат. Поскольку "Бенфика" обыграла "Реал" на общем этапе Лиги чемпионов, королевский клуб не смог напрямую выйти в 1/8 финала и участвует в стадии плей-офф.
Хотя каждый матч на этом этапе – серьезное испытание для команды, для такого клуба, как "Реал Мадрид", это обычное дело. Болельщики же ожидают от команды борьбы только за победу и трофеи.
По словам Арбелоа, в "Реале" важны только высшие достижения и результаты. Источник: Mundo Deportivo.