Portugaliyalik tajribali murabbiy Joze Mourinyu haqida Angliya Premer-ligasining yirik klublaridan biri qiziqish bildirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sky Sports Football manbalariga ko‘ra, bu klub Mourinyuning hozirda “Benfika”dagi faoliyatini diqqat bilan kuzatmoqda. Murabbiyning katta o‘yinlardagi tajribasi va qiyin vaziyatlarda to‘g‘ri qaror qabul qila olish qobiliyati klub rahbariyatida iliq taassurot qoldirgan.
Manbalarga ko‘ra, ayniqsa, Mourinyuning “Benfika” bilan UYEFA Chempionlar Ligasi doirasida “Real Madrid” ustidan qozongan ishonchli g‘alabasi bu klub uchun muhim ahamiyat kasb etgan. Agar Mourinyu pley-off bosqichida “Real”ni musobaqadan chiqarib yuborsa, yozda uni qo‘lga kiritish uchun jiddiy harakatlar amalga oshirilishi mumkin.
Chempionlar Ligasi pley-offi doirasidagi “Benfika” va “Real Madrid” o‘rtasidagi ikki uchrashuv 17 va 25 fevral kunlariga belgilangan. Ushbu o‘yin natijalari nafaqat musobaqadagi keyingi bosqichga yo‘llanma, balki Mourinyuning kelajakdagi faoliyat manzili borasida ham muhim rol o‘ynashi mumkin.
Portugaliya chempionatidagi holat ham e’tiborga molik. Hozirda “Benfika” ichki chempionatda 52 ochko bilan uchinchi o‘rinda joylashgan.
Klub Yevropadagi yirik musobaqalarda yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda, bu esa Mourinyuning obro‘sini yanada oshirib yuborishi mumkin. Hozirgi vaziyatni ikki asosiy yo‘nalishda baholash mumkin: bir tomonda Chempionlar Ligasi pley-off yo‘llanmasi, ikkinchi tomonda esa yozgi transfer bozoridagi ehtimoliy o‘zgarishlar.

Жозе Моуриньюга интересуется клуб Премьер-лиги
Один из крупных клубов Английской Премьер-лиги проявляет интерес к опытному португальскому тренеру Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным источников Sky Sports Football, этот клуб внимательно следит за деятельностью Моуринью в настоящее время в «Бенфике». Опыт тренера в больших матчах и способность принимать правильные решения в сложных ситуациях произвели благоприятное впечатление на руководство клуба.
По информации источников, особенно важным для клуба стало уверенное поражение «Реала» в рамках Лиги чемпионов УЕФА, одержанное Моуринью с «Бенфикой». Если Моуринью выведет «Реал» из соревнования на стадии плей-офф, летом могут быть предприняты серьёзные усилия для его приобретения.
Два матча между «Бенфикой» и «Реал Мадрид» в рамках плей-офф Лиги чемпионов запланированы на 17 и 25 февраля. Результаты этих игр будут иметь важное значение не только для выхода в следующий этап турнира, но и для будущего места работы Моуринью.
Ситуация в чемпионате Португалии также заслуживает внимания. В настоящее время «Бенфика» занимает третье место в национальном чемпионате с 52 очками.
Клуб показывает хорошие результаты в крупных европейских турнирах, что может ещё больше повысить репутацию Моуринью. Текущую ситуацию можно оценить по двум основным направлениям: с одной стороны, путёвка в плей-офф Лиги чемпионов, с другой — возможные изменения на летнем трансферном рынке.