Rossiya va Mali o‘rtasida o‘yin o‘tkazilishi kutilmoqda
Matbuotda Rossiya terma jamoasi bahor faslida Mali milliy jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo hozircha Rossiya futbol ittifoqi bu ma’lumotni rasman tasdiqlamagan. Ushbu xabar euro-football.ru saytida e’lon qilingan.
Mali milliy jamoasi bosh murabbiyi Tom Senfit bu masala yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u Rossiya bilan o‘yin o‘tkazilishi mumkinligi haqida eshitgan, ammo bu borada rasmiy ma’lumotga ega emas.
Hozircha bu uchrashuvning aniq sanasi va joyi tasdiqlanmagan. Avvalroq ba’zi manbalarda Rossiya va Mali terma jamoalari 27-mart kuni Krasnodar shahrida o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligi haqida xabar berilgandi.
Ma’lumki, Rossiya terma jamoasi so‘nggi to‘rt yil davomida UEFA va FIFA tomonidan kiritilgan sanksiyalar sabab xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Shu bois jamoa faqat o‘rtoqlik uchrashuvlari orqali o‘z faoliyatini davom ettirishga majbur bo‘lmoqda.

Ожидается проведение матча между Россией и Мали
В прессе появились сообщения о том, что сборная России может провести товарищеский матч с национальной командой Мали весной. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако пока Российский футбольный союз официально эту информацию не подтвердил. Данное сообщение опубликовано на сайте euro-football.ru.
Главный тренер национальной сборной Мали Том Сенфит высказался по этому вопросу. По его словам, он слышал о возможном проведении матча с Россией, но официальной информации по этому поводу не имеет.
Пока точная дата и место проведения этой встречи не подтверждены. Ранее некоторые источники сообщали, что сборные России и Мали могут провести товарищеский матч 27 марта в Краснодаре.
Известно, что сборная России в последние четыре года не может участвовать в международных соревнованиях из-за санкций, введённых UEFA и FIFA. Поэтому команда вынуждена продолжать свою деятельность только через товарищеские матчи.