«Galatasaroy» «Yuventus»ni yirik hisobda mag‘lub etdi
Istanbulning «Galatasaroy» klubi o‘z maydonida Italiya vakili «Yuventus»ni 5:2 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi va javob o‘yini oldidan katta ustunlikka ega bo‘ldi. Uchrashuv juda yuqori tempda boshlandi.
Mezbonlar 15-daqiqada Sara tomonidan kiritilgan gol bilan hisobni ochdi. Ammo «Yuventus» darhol javob qaytarib, 16-daqiqada Kopmeyners yordamida hisobni tenglashtirdi.
Biroq bu hali hammasi emas edi. 32-daqiqada Kopmeyners yana gol urib, «Yuventus»ga umid bag‘ishladi.
Shunga qaramay, «Galatasaroy» raqibga imkoniyat bermadi va o‘zining kuchli o‘yinini davom ettirdi. Ikkinchi bo‘limda mezbon jamoa to‘liq ustunlikni qo‘lga oldi.
Lang 49-daqiqada gol urib, hisobni o‘zgartirdi. 60-daqiqada esa Sanches yana bir gol kiritib, ustunlikni mustahkamladi.
75-daqiqada Lang o‘zining ikkinchi golini urib, natijani yanada ishonchli qildi. Uchrashuvning so‘nggi golini esa 86-daqiqada Boe kiritdi — 5:2.
Bahs davomida jiddiy burilishlardan biri 67-daqiqada yuz berdi. «Yuventus» o‘yinchisi Kabal qizil kartochka olib maydonni tark etdi.
Bu esa «Yuventus» uchun vaziyatni yanada qiyinlashtirdi, «Galatasaroy» esa bosimini pasaytirmadi. Endi barcha e’tibor javob uchrashuviga qaratilgan.
Ikkinchi o‘yin 26-fevralga o‘tar kechasi Turinda bo‘lib o‘tadi. «Yuventus» uy maydonida mo‘jiza qilishga harakat qiladi, «Galatasaroy» esa birinchi o‘yindagi katta ustunlikni saqlab qolishga intiladi.

«Галатасарай» крупно победил «Ювентус»
В первом матче плей-офф Лиги чемпионов Европы наблюдалось настоящее шоу голов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Стамбульский клуб «Галатасарай» на своем поле разгромил итальянский «Ювентус» со счетом 5:2 и получил большое преимущество перед ответной встречей. Матч начался в очень высоком темпе.
Хозяева открыли счет на 15-й минуте благодаря голу Сара. Однако «Ювентус» сразу ответил и на 16-й минуте с помощью Копмейнерса сравнял счет.
Но это было еще не все. На 32-й минуте Копмейнерс забил еще один гол, вселяя надежду в «Ювентус».
Тем не менее «Галатасарай» не дал сопернику шансов и продолжил демонстрировать сильную игру. Во втором тайме хозяева полностью завладели инициативой.
На 49-й минуте Ланг забил гол, изменив счет. На 60-й минуте Санчес забил еще один гол, укрепив преимущество.
На 75-й минуте Ланг забил свой второй гол, сделав результат еще более уверенным. Последний гол в матче на 86-й минуте забил Боэ — 5:2.
Одним из серьезных поворотных моментов встречи стала 67-я минута, когда игрок «Ювентуса» Кабаль получил красную карточку и покинул поле.
Это усложнило ситуацию для «Ювентуса», а «Галатасарай» не снизил давление. Теперь все внимание сосредоточено на ответном матче.
Второй матч состоится в ночь на 26 февраля в Турине. «Ювентус» попытается сотворить чудо на своем поле, а «Галатасарай» стремится сохранить большое преимущество, полученное в первой игре.