Turkiya chempionatining 22-turida «Galatasaray» jamoasi «Eyupspor» ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi — 5:1. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinning asosiy qahramoni argentinalik hujumchi Mauro Ikardi bo‘ldi. U uchta gol urib, xet-trikka erishdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Mazkur uchta gol Mauro Ikardiga «Galatasaray» tarixidagi eng ko‘p gol urgan legioner maqomini taqdim etdi.
U ruminiyalik Gheorghe Hajining 75 ta gol ko‘rsatkichini ortda qoldirib, o‘z hisobini 76 taga yetkazdi. Bu natija klub tarixida muhim o‘rin egallashiga sabab bo‘ldi.
Hozirda umumiy to‘purarlar ro‘yxatida Ikardi yettinchi pog‘onada bormoqda. Eslatib o‘tamiz, Mauro Ikardi 2023 yildan beri «Galatasaray» safida o‘ynab kelmoqda.
Bungacha esa u Fransiyaning «PSJ» klubida faoliyat yuritgan. Shu kabi yuksak ko‘rsatkichlari bilan Ikardi jamoasi uchun muhim futbolchiga aylangan.

В 22-м туре чемпионата Турции команда «Галатасарай» одержала крупную победу над «Эйюпспором» — 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Главным героем этой игры стал аргентинский нападающий Мауро Икарди. Он забил три гола, оформив хет-трик.
Об этом сообщает euro-football.ru. Эти три гола принесли Мауро Икарди звание легионера с наибольшим количеством забитых голов в истории «Галатасарая».
Он превзошёл показатель румынского игрока Георге Хаджи, забившего 75 голов, доведя свой счёт до 76. Этот результат занял важное место в истории клуба.
В настоящее время Икарди занимает седьмое место в общем списке бомбардиров. Напомним, что Мауро Икарди играет за «Галатасарай» с 2023 года.
До этого он выступал за французский клуб «ПСЖ». Благодаря таким высоким показателям Икарди стал важным игроком своей команды.