Luis Dias: "Bavariya"ga o‘tish to‘g‘ri qaror bo‘ldi
Myunxenning "Bavariya" jamoasiga yangi qo‘shilgan Luis Dias o‘z qarori va yangi klubdagi hissiyotlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Luis Diasning ta’kidlashicha, "Bavariya"dan taklif kelgan ilk daqiqalardanoq u bu jamoaga o‘tishni istagan.
U bu qarorni to‘g‘ri tanlov deb hisoblab, yangi muhitda o‘zini erkin his qilish, kuchini to‘liq ishga solish va oilasi bilan birga baxtli bo‘lish uning uchun asosiy omillar ekanini aytgan. Kolumbiyalik futbolchi Myunxenda kuchli tarkib, yuqori darajadagi infratuzilma va professional murabbiylar shtabining borligini alohida qayd etdi.
Unga ko‘ra, eng katta qiyinchilik til to‘sig‘i bo‘lib qolmoqda, ammo Dias o‘zini tezda yangi muhitga moslashtirib, "Liverpul"dagi kabi jamoasiga foyda keltirishiga ishonch bildirdi. Sky Sports ma’lumotiga ko‘ra, Luis Dias 2025 yilda "Liverpul"dan "Bavariya"ga 70 million yevro evaziga transfer qilingan.
Joriy mavsumda u "Bavariya" safida 32 o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urgan va 15 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Луис Диас: переход в "Баварию" был правильным решением
Новый игрок мюнхенской "Баварии" Луис Диас поделился своими мыслями о принятом решении и впечатлениях от новой команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. По словам Луиса Диаса, с первых минут, когда поступило предложение от "Баварии", он хотел перейти именно в эту команду.
Он считает это решение правильным выбором, а возможность чувствовать себя свободно в новой среде, полностью раскрыть свои силы и быть счастливым вместе с семьёй являются для него основными факторами. Колумбийский футболист особо отметил сильный состав, высокоуровневую инфраструктуру и профессиональный тренерский штаб в Мюнхене.
По его словам, самым большим препятствием остаётся языковой барьер, однако Диас уверен, что быстро адаптируется к новой среде и принесёт пользу команде, как и в "Ливерпуле". По данным Sky Sports, Луис Диас был приобретён "Баварией" у "Ливерпуля" в 2025 году за 70 миллионов евро.
В текущем сезоне он провёл за "Баварию" 32 матча, забил 19 голов и сделал 15 результативных передач.