Ikardi Galatasaray tarixidagi eng sermahsul legioner bo‘ldi
Turkiya Superligasining 22-turida Galatasaray jamoasi Eyupsporni 5:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvning asosiy qahramoni argentinalik hujumchi Mauro Ikardi bo‘ldi. U uchta gol urib, jamoasiga ishonchli g‘alaba keltirdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ikardining ushbu xet-triki nafaqat jamoasiga g‘alaba taqdim etdi, balki tarixiy ko‘rsatkichga ham erishdi.
U Galatasaray safida o‘zining 76-golini urib, klub tarixidagi eng sermahsul legionerga aylandi. Shu tariqa, Ikardi klubning sobiq mashhur futbolchisi, ruminiyalik Georghe Hadjidan o‘zib ketdi.
Hadji Galatasaray safida jami 75 ta gol urgan edi. Shuningdek, Mauro Ikardi Galatasarayning umumiy to‘purarlar ro‘yxatida yettinchi o‘rinni egallab turibdi.

Икарди стал самым результативным легионером в истории Галатасарая
В 22-м туре Суперлиги Турции команда Галатасарай разгромила Эюпспор со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Главным героем этой встречи стал аргентинский нападающий Мауро Икарди. Он забил три гола, обеспечив своей команде уверенную победу.
Об этом сообщает euro-football.ru. Хет-трик Икарди не только принес победу его команде, но и позволил достичь исторического результата.
Он забил свой 76-й гол за Галатасарай, став самым результативным легионером в истории клуба. Таким образом, Икарди обошёл бывшего известного игрока клуба, румына Георге Хаджи.
Хаджи забил за Галатасарай всего 75 голов. Кроме того, Мауро Икарди занимает седьмое место в общем списке бомбардиров Галатасарая.
Напомним, что аргентинский нападающий защищает цвета Галатасарая с 2023 года. До этого он выступал за французский клуб ПСЖ (Пари Сен-Жермен).