Luis Dias: "Bavariya"ga o‘tish qarorim to‘g‘ri bo‘ldi
Myunxenning "Bavariya" klubi futbolchisi Luis Dias yaqinda ushbu jamoaga o‘tish qarorini qanday qabul qilganini so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar bergan. Futbolchining aytishicha, "Bavariya"dan birinchi marta taklif kelganida, u darhol bu jamoaga o‘tishni xohlagan.
Dias ushbu taklifni katta mamnuniyat bilan qabul qilganini, klubning boy tarixi va unda ishlashdan nimalar kutish mumkinligini oldindan bilganini ta’kidladi. Shuningdek, u ushbu qarorini to‘g‘ri deb hisoblashini aytib, yangi muhitga moslashish va oilasi bilan birga baxtli bo‘lishni o‘zining asosiy maqsadi deb bilishini bildirdi.
Diasning so‘zlariga ko‘ra, Myunxenda yuqori saviyadagi futbolchilar, zamonaviy infratuzilma va tajribali murabbiylar shtabi mavjud bo‘lib, bu unga o‘ziga bo‘lgan ishonchini oshirishga yordam bergan. Biroq u uchun eng katta qiyinchilik til to‘sig‘i bo‘lganini tan oldi.
Shunga qaramay, Dias yangi klubiga tez moslashishga va "Liverpul"dagi kabi yaxshi natijalarga erishishga intilmoqda. U "Bavariya" rahbariyati bildirgan ishonchni oqlash uchun bor kuchini berayotganini ham qo‘shimcha qildi.
Ma’lumot uchun, Luis Dias 2025 yilda "Liverpul"dan "Bavariya"ga 70 million yevro evaziga transfer qilingan edi. Joriy mavsumda u Myunxen klubi safida 32 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urdi va 15 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Луис Диас: Мое решение перейти в "Баварию" было правильным
Футболист мюнхенской "Баварии" Луис Диас недавно рассказал, как принял решение перейти в этот клуб. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил *euro-football.ru*. По словам футболиста, когда он впервые получил предложение от "Баварии", он сразу же захотел перейти в эту команду.
Диас отметил, что с большим удовольствием принял это предложение, заранее зная богатую историю клуба и чего можно ожидать, работая там. Также он заявил, что считает своё решение правильным, а своей главной целью считает адаптацию к новой среде и счастье вместе с семьёй.
По словам Диаса, в Мюнхене есть футболисты высокого уровня, современная инфраструктура и опытный тренерский штаб, что помогло ему повысить уверенность в себе. Однако он признал, что для него самым большим трудностью стал языковой барьер.
Тем не менее, Диас стремится быстро адаптироваться в новом клубе и добиться таких же хороших результатов, как в "Ливерпуле". Он также добавил, что прилагает все усилия, чтобы оправдать доверие руководства "Баварии".
Для справки, Луис Диас был трансферирован из "Ливерпуля" в "Баварию" в 2025 году за 70 миллионов евро. В текущем сезоне он провёл за мюнхенский клуб 32 матча, забил 19 голов и сделал 15 результативных передач.